Олександр Опанасенко: «Зроблено крок до наведення ладу у сфері інтелектуальної власності”»

У вівторок, 15 травня, Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому проект закону №7466, який є одним з кроків на завершення реформи регулювання сфери інтелектуальної власності.

«Це одна з цеглинок, пов’язана з організацією колективного управління акторськими та суміжними правами, – розповідає народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олександр Опанасенко. – Як це побудовано зараз? Є когорта авторів, правовласників, котрі створили контент, за який мають отримувати гроші. Є величезна кількість учасників ринку, які користуються контентом – починаючи від звичайних споживачів до радіостанцій, до ресторанів і готелів, які мають сплачувати за використання інтелектуальної власності. Цим законом ми врегульовуємо чіткі правила, як ці гроші збираються з ринку та як мають  прозорим способом розподілятися між тими, хто генерує авторський контент».

Народний депутат продовжує: «Зараз на нашому ринку існує понад 12 компаній, які збирають гроші, але потім не розраховуються з авторами. У проекті є, по-перше, чітка процедура визнання, яка організація може збирати гроші, по-друге, алгоритм, як це має бути врегульовано. Ми повинні з усього цього процесу взагалі усунути державу, тому що вона не має чіпати ці гроші. Це кошти людей, які генерують контент, і вони самі мають на цьому ринку встановлювати свої правила. Цим законом ухвалюється тарифікація».

Це, певен Олександр Опанасенко, лише початок реформи. Він підсумовує: «Я думаю, за півтора-два роки ми дійдемо до звершення. Найголовніше – ми виконали один з пунктів вимог наших партнерів  –- Сполучених Штатів і не наразимо себе на ризики якихось санкцій».

 

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини