Олександр Данченко: «В умовах гібридної війни Україна нарешті отримала закон про кібербезпеку»

5 жовтня парламент на черговому засіданні нарешті ухвалив проект закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України».

Законом передбачено введення в законодавче поле та надання визначень таким поняттям як кібератака, кіберзлочин, кіберзагрози, критично важливі об’єкти інфраструктури.

Повноваження щодо забезпечення безпеки кіберпростору покладено на Державну службу спеціального зв’язку, Національну поліцію, СБУ, Генштаб, Нацбанк та Міністерство оборони. Координація здійснюється через РНБО.

«Ми живемо в умовах гібридної війни та повсякчас зіштовхуємося з різними рівнями кібернетичних загроз. Прийняття закону про кібербезпеку дозволить Україні створити дієву систему кіберзахисту на всіх рівнях. Це стосується не лише органів державної влади, але й бізнесу. Тому що медіа, банки, великі промислові підприємства також належать до об’єктів критичної інфраструктури та повинні забезпечувати захист власних інформаційних систем.

Норми законопроекту спрямовані на посилення обороноздатності країни», – прокоментував Олександр Данченко, один із співавторів закону.

До другого читання у проекті закону було враховано всі зауваження Головного науково-експертного управління ВРУ та експертів галузі. Після обговорення поправок депутатів більшістю голосів закон «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» було прийнято.

Нагадаємо, що 16 березня 2016 року своїм наказом Президент України Петро Порошенко затвердив «Стратегію кібербезпеки України».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини