Олександр Данченко: «Цифровізація вбиває корупцію»

Поки розвинені країни працюють над розвитком так званої нової, тобто цифрової економіки, наш IT-сектор на 95% працює на закордон. Причина цього, як каже народний депутат від фракції «Об`єднання «Самопоміч» Олександр Данченко, полягає в тому, що в Україні немає внутрішнього ринку споживання цифрових послуг.

Влада, наголошує парламентар, не хоче запроваджувати цифрові сервіси, тому що вони вбивають корупцію.

Олександр Данченко продовжує: «Півтора року вся країна працювала над отриманням одного мільярда доларів траншу
від МВФ. Ціни підвищили, людей загнали в тарифну кабалу. А тільки запровадження електронної акцизної марки дає щонайменше 9 мільярдів гривень на рік, контроль за лотереями – ще 6 мільярдів гривень на рік».

Так, всього-на-всього впровадження п’яти електронних сервісів, серед яких – згадані вище, можуть щороку автоматично
приносити до бюджету 28 мільярдів на рік.

Народний депутат акцентує: «Держава повинна стати замовником цього всього. А як держава може стати замовником, якщо вона не хоче бороти корупцію цифровими сервісами? Вона не хоче, щоб у нас були прозорі вибори з електронними технологіями, електронний цифровий підпис».

Підсумовуючи, Олександр Данченко наводить як приклад Естонію, де нині щотижня використовується два мільйони
цифрових підписів. «Практично все населення використовує цифрові послуги, – резюмує парламентар. – Два мільйони цифрових підписів на тиждень дали 2% приросту ВВП Естонії».

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини