Олександр Данченко: «Шлях до 4G в Україні практично відкритий»

Сьогоднішнє підписання наказу Міністерства охорони здоров’я щодо внесення змін до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань практично відкриває нашій країні шлях до 4G. Про це заявив народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч», голова Комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко.

Він пояснює: «До сьогоднішнього ранку у нас діяли санітарні норми Радянського Союзу, тобто 25-річної давнини. Мова про санітарну норму на потужність випромінювання базової станції. Тут працюють закони фізики: чим менша потужність базової станції, тим менший радіус дії, де можна отримувати сигнал. Це означає, що операторам потрібно побудувати у три-п’ять разів більше вишок, базових станцій. По-перше, це будівлі на будівлях, по-друге, величезні інвестиції».

Але підписані сьогодні санітарні норми вирішують цю проблему, оскільки тепер можна буде встановлювати більш потужні базові станції та зменшувати їх кількість. «Це дуже інвестиційно привабливо для операторів зв’язку. Таким чином, тепер вони інвестиційно готові для запровадження 4G», – підкреслює Олександр Данченко.

Нині, за словами народного депутата, принциповою перепоною на шляху до 4G в Україні залишається постанова про внесення змін до плану радіочастотного ресурсу. Документ необхідний для проведення тендерів для впровадження зв’язку 4G.

«Якщо потрібна допомога, давайте створимо робочу групу. Комітет готовий долучитися, але ми не можемо блокувати тендер по 4G», – звертається до Кабінету Міністрів Олександр Данченко.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини