Олександр Данченко: «Пошкодження телекомунікаційних мереж – загроза національній безпеці»

«Якщо Міністерство внутрішніх справ не зверне увагу на ситуацію навколо крадіжок телекомунікаційного обладнання, ми зіштовхнемося із загрозою національній безпеці України», – заявив Олександр Данченко на Погоджувальній раді 14 травня.

Він навів приклад Дніпропетровської та Запорізької областей, де ситуація просто катастрофічна. Цілі житлові масиви залишаються без зв’язку через крадіжки обладнання та пошкодження телекомунікаційних мереж. Крім того, залишаються без зв’язку служби екстреного реагування (101, 102, 103) та навіть військові – а це вже загроза національній безпеці, життю та здоров’ю громадян.

За словами Данченка, оператори зв’язку вже зазнали збитків на 800 млн грн. Водночас поліція кваліфікує такі злочини як дрібне хуліганство, покарання за яке – адміністративні штрафи. Народний депутат звернувся до міністра МВС Арсена Авакова з вимогою розібратися в ситуації.

«Нам надзвичайно важливо ухвалити в першому читанні законопроект «Про електронні комунікації», який хоча б частково вирішить проблему з крадіжками», – зазначив Олександр Данченко.

Крім того, він звернувся до народних депутатів, щоби підтримати на поточному пленарному тижні законопроект «Про радіочастотний ресурс».

«Наразі завдячуючи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та впровадженню технологій 3G та 4G, державний бюджет отримав 22 млрд грн прямих надходжень та 3-4 млрд грн сплати за радіочастотний ресурс. Ухвалення законопроекту «Про РЧР» дозволить інноваційній галузі розвиватися швидше, що залучатиме інвестиції в державу. Зазначений документ отримав схвальні відгуки в Єврокомісії», – зазначив народний депутат.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини