Олександр Данченко: «Не АРМою єдиною. Обшуки мають бути і в структурах, які прикривали рейдерство»

3 квітня детективи НАБУ провели обшуки в Агентстві з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Працівників агентства підозрюють у зловживанні посадовими обов’язками, що завдало збитків приватним фірмам на 9 із половиною мільйонів гривень. І в цій справі, за даними НАБУ, фігурує ще низка державних органів влади.

Ці обшуки – частина боротьби, яку вели проти АРМИ депутати «Самопомочі» Олександр Данченко, Іван Мірошніченко, Руслан Сидорович і ГО «Бізнес-варта».

Олександр Данченко розповідає, що АРМА – це один з інструментів рейдерства, яка під виглядом розшуку крадених активів, де-факто була інструментом з віджимання бізнесу.

«Ми неодноразово проводили виїзди на місця подій, в судах захищали бізнес, проводили конференції, де наводили конкретні приклади, робили запити. Останні 6 місяців ми активно працювали. Мали навіть зустріч з керівництвом АРМИ».

Прикладів «діяльності» АРМИ безліч – Братський масло-переробний завод, який просто знищили; захоплення і фактичне знищення компанії «Біотехком»; захоплення будівлі «Ренесанс Холдинг» тощо. Навіть Генпрокуратура визнала, що за минулий 2018 рік було у 30 разів більше випадків рейдерства, ніж за усі часи.

Саме депутати «Самопомочі» вимагали припинення рейдерства, віджимання бізнесу і розкрадання, використовуючи інструмент АРМИ: це і зловживання службовим становищем, і непрозорість вибору тих компаній, які починали управляти активами. Керівництво АРМИ чи просто куратори ставили свої компанії, які потім на цьому заробляли. При цьому співробітники агентства прикривались статтею 222 КПК, якою передбачено, що відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим. І, до речі, саме представники «Самопомочі» довели АРМІ, що та не має права цією статтею засекречувати матеріали.

Данченко наголошує: «Внаслідок наших дій АРМА і її керівництво визнали, що вони діють не в правовому полі, а в правовому вакуумі. Тому що ті закони, які були ухвалені, нічого здорового зробити не можуть».
Але проблема рейдерства глобальніша і полягає навіть не в АРМІ. На думку Олександра Данченка, проводити обшуки треба не тільки в агентстві, а й в тих правоохоронних органах, які через АРМУ проводили свої оборудки, і ще до АРМИ розкрадають багато чого.

«Сьогоднішні обшуки – це логічне дійство, яке проходить виходячи з того, що АРМА заслужила. Але не одна АРМА в цьому винна. Я взагалі думаю, що її зроблять зараз цапом-відбувайлом. Так, вона далеко не свята, але такі самі обшуки треба проводити у тих прокурорів, у тих підрозділів поліції, які в АРМУ незаконно передавали всі справи».

Так, обшуки в АРМІ – це перемога, і «Бізнес-варта» разом з Олександром Данченком, Русланом Сидоровичем та Іваном Мірошніченком відіграли основну роль у захисті бізнесу від рейдерства.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини