Олександр Данченко: «Корупція на митниці вирішується цифровими технологіями, а не додатковими поліцейськими»

За словами народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч», голови Комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв’язку Олександра Данченка, на зустрічі з послами Європейського Союзу, котра проходила днями, одним з головним завдань та напрямків взаємодії з ЄС була вказана цифрова економіка.

«Саме фракція «Об’єднання «Самопоміч», – акцентує народний депутат, – чотири роки тому єдина йшла на вибори з розумінням того, що потрібно розвивати цифрову економіку. Ми першими говорили, що потрібно відходити від сировинної економіки та переходити до економіки знань».

За його словами, незважаючи на те, що парламент підтримав важливі закони про кібербезпеку, електронні довірчі послуги, доступ до інфраструктури через інтернет, нині цифрова економіка в Україні залишається на тому самому рівні, що й десять років тому.

Народний депутат наголошує: «Через те, що немає цифрових рішень і електронного документообігу, в парламенті була сфальсифікована стаття про Антикорупційний суд. Якби була цифровізація, жодним чином не можна було б сфальсифікувати».

«Ми зараз говоримо про корупцію на митниці, в ДФС, – продовжує народний депутат. – Все це вирішується не поліцейськими, це вирішується запровадженням цифрових технологій. І це можуть зробити за два-три місяці українські IT-спеціалісти, які зараз працюють на Захід. Весь додатковий прибуток залишається на Заході, а вони можуть зробити дуже багато і принести щонайменше 25-30 мільярдів гривень на рік до бюджету України без жодної копійки вкладень, без жодних перемовин з МВФ».

Відтак, фракція «Об’єднання «Самопоміч» наполягає, по-перше, на впровадженні цифрової економіки в Україні. По-друге, народні депутати вимагають, щоб на митниці були запроваджені цифрові технології, а не поліцейські, а вже цього тижня сфальсифікована стаття про Антикорупційний суд була виправлена. Крім того, необхідно, аби уряд реалізував ухвалені Верховною Радою ініціативи, а саме – законопроекти про електронні довірчі послуги та доступ до інфраструктури.

«Тоді ми отримаємо прибуток, розвиток, – підсумовує Олександр Данченко. – Саме тоді, завдяки розвиткуцифрової економіки, цифровізації, наші люди, IT-спеціалісти, інженери не будуть їхати до Польщі, Німеччини. Вони будуть працювати тут, створювати додаткові робочі місця, благо для держави».

 

object(WP_Term)#13016 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини