Олександр Данченко: «Бюджет ризикує не отримати 6,3 млрд від тендерів на 4G»

Ще до кінця 2017 року Верховна Рада має прийняти закон про електронні комунікації та закон про радіочастотний ресурс. Без цього IT-галузь, за словами народного депутата від «Об’єднання «Самопоміч», голови парламентського Комітету з питань інформатизації та зв’язку Олександра Данченка, ризикує опинитись у складному становищі.

Він пояснює: «По-перше, якщо цього року ми не розглянемо базові для телеком та IT-галузі законопроекти про електронні комунікації та радіочастотний ресурс України, надходження від тендерів на 4G у розмірі 6,3 мільярда гривень будуть під величезним сумнівом».

По-друге, зауважує Олександр Данченко, у зазначених документах імплементуються директиви та норми Європейського Союзу щодо цифрової економіки та єдиного цифрового ринку України.
Крім того, у законі про електронні комунікації вирішується колізія, яка фактично ризикує заблокувати галузь у 2018 році.

Народний депутат розповідає: «Законом про ліцензування від 02.07.2015 ми відмінили практично всі ліцензії. Однак в законі про телекомунікації, якому двадцять років, все це залишилося. Тому з 1 січня буде не тільки правова колізія, а галузь інформаційно-комунікаційних технологій буде заблокована. Не буде ні 3G, ні 4G, ні жодних надходжень до бюджету. Незрозуміло, що робитиме галузь. Саме у законі про електронні комунікації ця колізія вирішується».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини