Олександр Данченко: «Бачимо багато піару навколо цифровізації, але жодної підтримки»

Нині багато політиків говорять про важливість цифровізації, однак реальної підтримки галузі в країні немає. Чергове свідчення цього, акцентує народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч», голова Комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко, це проект державного бюджету-2019.

Він деталізує: «Галузь, яка зростає, дає прибутки, знову обкладається додатковими податками. Я категорично прошу не підвищувати рентну ставку 9% по радіочастотах.

Рік ми про це говоримо. Оператори заплатили більш як 18 мільярдів гривень зборів. Вони платять 280 мільйонів гривень на місяць рентної плати! Не можна це вижимати».

«Друге питання, – продовжує народний депутат. – Є високотехнологічне підприємство «Український центр радіочастот», який контролює, розробляє тендери на 3G, 4G, який розробляє ефективність використання радіочастот. У них забирають всі кошти на розвиток, нічого на залишається. Якщо раніше вони перераховували 30% для держави, то зараз перераховують 75%. Вони не зможуть функціонувати наступного року, якщо ми не повернемо норму до 30%».

«І третє, – підсумовує Олександр Данченко, – прошу збільшити видатки Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації на 8 мільйонів гривень. Регулятор приніс понад 2,5 мільярда гривень додаткових надходжень до бюджету. Вони комп’ютери не можуть собі купити».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини