Олег Лаврик: «Кредитний реєстр хочуть створити, аби контролювати мільйони людей?»

16 листопада Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про кредитний реєстр, який покликаний дати можливість збирати інформацію про найбільших позичальників, аби в майбутньому оцінювати ризики при наданні кредитів.

«Мета наче благородна – не допустити можливості неповернення кредитів. Це, до речі, загальноприйнята широковживана європейська практика. Проте, жодних обмежень щодо суми кредитних операцій, інформацію про які має подавати банк до кредитного реєстру, в законопроекті немає.

Також законопроект не визначає і переліку інформації, яку банки повинні подавати до Кредитного реєстру», – наголошує народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Олег Лаврик та додає, що без чітких визначень буде створено реєстр, де збиратиметься інформація навіть стосовно людей, які з кредитки зняли 100 гривень або і 2 гривні, тобто, майже з усіх.

«Якщо метою законопроекту є захист ринку від недобросовісних позичальників, то Кредитний реєстр міститиме дані лише про видані кредити. А інформації про проблемних позичальників немає. Строків видалення такої інформації, в разі погашення кредиту, також немає. Більш того, навіть обов’язку видалення інформації з реєстру, в разі погашення кредиту, немає», – акцентує народний депутат.

Поправки народних депутатів «Самопомочі», які мали б виправити ситуацію, були відхилені – спочатку на закритому засіданні Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності, потім – у залі парламенту.
«Тому складається враження, що справжня мета законопроекту – створення системи контролю за мільйонами людей на базі відомостей, до речі, отриманих без їх згоди. Це – будівництво деспотичної держави і продовження ганебної практики створення силової машини для контролю всіх українців. А фінансові шахраї проходять знову повз непоміченими», – переконаний Олег Лаврик.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини