Олег Березюк: «Юридична відповідальність за окупацію – на Росії»

«Важкий дворічний шлях «Самопомочі», щоб змусити парламент проголосувати закон, який визнає окуповані території, а Росію – агресором, і три дуже важкі дні для того, щоб міліметр за міліметром виборювати в цьому тексті чіткіші норми. Те, що сьогодні є, мабуть, найкраще, що може бути з цим парламентом. Дорога державності є важкою, і тепер далі треба йти та вдосконалювати». 

За словами Олега Березюка, незважаючи на шалений опір залежних депутатів, у документі вдалося відстояти ряд важливих речей: «Зокрема, юридична відповідальність за шкоду, яка заподіяна окупацією, чітко прописана в цьому законопроекті. Їм не вдалося викинути слово «Росія» та не вдалося не підтвердити правку, що юридична відповідальність за завдану агресію і шкоду перекладається на Російську Федерацію». 

Щодо мінусів закону, Олег Березюк акцентує: «Якщо б в першій статті цього законопроекту йшлося про початок окупації 20 лютого, це було б краще рішення. Але цьому залу та залежним людям в ньому не вистачило сили. Рішення про початок окупації, яке записано у преамбулі, є юридично несильним та може бути використане ворогом для знецінення».

«Тому міліметр за міліметром треба будувати українську державність поряд з, напевно, найсильнішим ворогом демократії, який взагалі існує у світі – з російською деспотією», – підсумовує керівник фракції «Самопоміч» у парламенті.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини