Олег Березюк: «Українці зневірені, але вони мають сили і не хочуть здаватися»

На Печерських пагорбах у Києві — тисячі «космонавтів». Маю на увазі президентську адміністрацію, уряд і парламент, які є абсолютно відірваними від земного життя українських людей.

Проїхавши нещодавно 2000 кілометрів неіснуючими дорогами від Болграда Бессарабії до Токмака Запоріжчини, від Дунайського біосферного заповідника до Борислава та поспілкувавшись із людьми, я побачив дуже багато.

Насамперед зрозумів, як люди сприймають дії центральної влади. І так не лише на Одещині, а й по всій країні.

Шахрайство, дезінформація та репресії
– ось головні тренди роботи управлінського апарату держави сьогодні.

Відвідавши регіони країни, з одного боку, маю оптимістичні переживання. Люди ще мають енергію – ця енергія сьогодні є в їхній злості проти влади. Але, разом з тим, вони втрачають надію.

Центральна влада постійно видає бажане за дійсне під гучними заголовками. Простий приклад такого шахрайства – уже двічі: раз Прем’єр-міністр, іншого разу Президент України відкривали дорогу Одеса-Рені. Однак на ділянці між Білгород-Дністровським і Монашами середня швидкість пересування – від 5 до 10 кілометрів на годину.

80% шляху від Каховки до Нікополя та Запоріжжя також потрібно долати із середньою швидкістю 10-15 кілометрів на годину. Дороги практично немає як з одного боку Дніпра, так і з іншого. Чи це не шахрайство – куди діваються гроші?

Ще два роки тому була озвучена проблема із якісною водою та очисними спорудами у Болграді та Ананьєві на Одещині. Проте досі такий багатий регіон залишається без води, а отже, і без життя. Хоча очевидно – була б вода, тут було б і сільське господарство, і переробна промисловість, які давали б робочі місця і були б конкурентними.

Фізично знищується атомна енергетика, на «Запоріжжяобленерго» півроку не виплачуються зарплати і людям нічого не пояснюють. Якщо щось піде не так, то це підприємство, безумовно, може стати загрозою національній безпеці! Але так виглядає, що уряд вступив в змову з олігархами.

Півмільярда гривень виділено урядом для того, щоб забезпечити безпеку збройних складів. Однак люди, які пережили трагедію в Балаклії, і далі живуть на «тривожних валізах». Бо Балаклія побачила лише 8 мільйонів із тих півмільярда, які виділені на всі склади.

Коли їжджу країною, обов’язково в кожному селі та маленькому містечку заходжу у лікарні та питаю у пацієнтів, лікарів, медсестер: «Що ви знаєте, що чули, як розумієте медичну реформу?» Вважаю медицину еквівалентом Міністерства оборони України, тому що сьогодні через відсутність медичної послуги гинуть ті, які мають жити. Так от, мої висновки – обласні департаменти охорони здоров’я всіх областей, якими я проїхав, є дезінформаторами. Вони не пояснюють лікарям і людям суті медреформи, вони не зацікавлені в тому, щоб лікарі її знали, бо хочуть зберегти своє монопольне право розкрадати гроші медицини в державі.

Якщо обласні департаменти охорони здоров’я, обласна і районні влади будуть надалі займатисядезінформацією, медицина зникне! Навіть гроші пацієнтів не допоможуть, бо не буде ким і кому надавати послуги.

Проте влада в країні пішла ще далі — вона ненавистю і репресіями рушила проти тих, хто, я вже не кажу викриває шахрайства, а просто доносить людям інформацію.

Ще один приклад – чи не єдина реформа, яка реально запрацювала після Революції Гідності – це реформа бюджетної децентралізації. Гроші почали залишатись на місцях, керівники громад і мери міст отримали ресурс, і люди почали відчувати різницю.

Та центральна влада побачила в органах місцевого самоврядування страшного конкурента і перейшла у відвертий наступ з метою реваншу. Тому субвенції новоствореним об’єднаним територіальним громадам виділяються в меншому обсязі, ніж раніше. Тому надходження від сплати акцизу на роздрібну торгівлю паливно-мастильними матеріалами відбувається на рівні першої половини 2016 року. Тому більшість коштів центральний уряд розподіляє «вручну» – лише вигідним та покірним.

А що сильніший мер, який має повагу серед своїх городян, то більше він піддається репресіям з боку центральної влади. Ми це бачимо у Херсонській області – мер Скадовська, який має неймовірну підтримку у людей, потрапив під артобстріл бюрократичної машини. За надуманими справами його відсторонили від роботи. Чому? Тому що він – конкурент. Люди його люблять, поважають за працю, на відміну від тих, хто сидить в облдержадміністраціях і президентських адміністраціях та просто крадуть те, що є в бюджеті.

І таких нападів на успішних мерів в Україні дуже багато. Яворів, Золочів, інші малі та великі міста. Я вже не кажу про те, який напад пережив і вижив Львів з абсолютно штучно влаштованою сміттєвою блокадою.

Ці всі репресії, шахрайства та дезінформація відбуваються через зловживання владою. Ті, хто доривається до корита, не мають іншої мети, як використовувати бюджет, який належить людям, виключно для власного збагачення.

Саме вони створюють в Україні паралельну реальність, яка призводить до зневіри. Люди покидають країну, тому що не бачать свого майбутнього тут, тому що в них немає заробітних плат. А заробітних плат у них немає тому, що декілька десятків людей в країні фізично їх обкрадають.

Тому маю прохання до українських людей – не піддаватися на провокації та нікому не вірити – тільки Богу та собі. Наша сила — в нас самих, світ належить до сильних.

Олег Березюк
object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12924 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті