Олег Березюк: «Українці повстають не через економічні, а через політичні вимоги»

Під час погоджувальної ради парламенту фракція «Об’єднання «Самопоміч» наполягала на голосуванні про внесення змін до порядку денного роботи Верховної Ради, аби сьогодні перед розглядом медичної реформи розглянути законопроекти, ухвалення яких вимагають учасники акції «Велика політична реформа». Проте спікер парламенту, спираючись на позицію фракцій БПП, Народний Фронт та групи «Воля народу», оголосив про те, що сьогодні пленарне засідання парламенту розпочнеться із розгляду медичної реформи, а законопроекти, яких вимагають мітингувальники, так і не включили до порядку денного.

«Хочу нагадати, що протягом останніх 10 років в Україні сталися два народних повстання. І сталися вони не через економічні вимоги, а через політичні. І це серйозна реальність українського суспільства, яке більш зріле за його владу.

Сьогодні люди збираються під Верховною Радою не на заклики опозиції – вони збираються через невиконання обіцянок чинної влади, яка, до речі, прийшла на хвилі другого народного постання, яке називаємо Революцією Гідності. Люди збираються через ігнорування теперішньою владою їхніх прав.

Бо віз і далі там. Всі політики говорять, що вони за позбавлення депутатів недоторканності, а вона залишається. Політики говорять, що антикорупція – це важливо, але корупція процвітає. Усі політики кажуть, що закон про вибори треба змінити, але його не змінюють, бо сьогоднішній закон вигідний олігархату і двом третинам депутатів, які прислужують йому у парламенті.

Підтримуючи медичну реформу, яка має бути прийнята сьогодні чи завтра, ми наполягаємо, що до порядку денного мають бути внесені ті законопроекти, які влада обіцяє людям протягом останніх 20 років, а протягом останніх чотирьох – особливо. Це закон про зняття недоторканності, про створення Антикорупційного суду та новий закон про вибори.
При таких темпах, як ви вмієте працювати, ми могли розглянути ці закони за півдня і після обіду приступити до розгляду найважливішої реформи – медичної. Якщо ми її не приймемо, медицини не стане в Україні. Але політичні вимоги нації, яка сьогодні знову прийшла до Києва, важливі насамперед.

Парламент має мати гідність. Якщо він очікує проект закону про позбавлення себе недоторканності від Президента – то чого ж цей парламент вартий? Ми не живемо в царській державі. Це – парламентсько-президентська республіка, яка має мати гідність тих людей, які довірили їм цю справу.

А тепер про реформи. Ми хвалимося, що Верховна Рада прийняла закон і реформувала пенсійну систему. Місто Очаків, Миколаївська область. 35 років стажу, із них 17 років на «Гальваніці» – 144 гривні плюс. Близько 1400 гривень отримує жінка. Місто Подільськ, північ Одещини – 89 гривень плюс, 35 років стажу. Місто Помічна Кіровоградської області – 89 гривень. При цьому бухгалтер, який афілійований до структури «Нафтобаз України» – 4 тисячі гривень існуючої пенсії плюс 2 тисячі. Це реформи в реальності!

Друге – судова реформа. Зачепилівський район Харківської області. Два гектари землі – сфальсифікована справа і рішення суду – зібрати урожай і конфіскувати його до з’ясування обставин. І це не одиниці, сотні таких справ! 1933 рік!

Це судова система, яка сьогодні працює. Це реальність української політики.

І саме тому люди приходять в Київ, і ще прийдуть. А щоб вони не приходили, треба виконувати свої обіцянки.
Сьогодні ви всі хвилюєтеся стосовно Венеціанської комісії. А приймаючи злочинний законопроект щодо змін до чотирьох кодексів, ви не переймалися Венеціанською комісією, руйнуючи доступ людей до справедливості і якісного суду, порушуючи всі регламенти і норми?

Тому сьогодні ми і вимагаємо внести в порядок денний ті законопроекти, яких вимагають люди, винести їх в зал і працювати», – наголосив голова фракції Олег Березюк.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини