Олег Березюк: «Школи закриваються, а нелегальні гральні клуби виростають, як гриби»

Нині влада багато говорить про Конституцію. Але чи виконує покладені на неї документом функції? Відповідаючи на це питання, керівник фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді Олег Березюк наголошує: «Лише один приклад – 38 школярів у Воютицькій громаді Львівської області пограбовані українським урядом, бо кожен з них не отримує освітньої субвенції. Чому? Тому що уряд вирішив зекономити або «ефективно використовувати гроші на освіту», бо не буде фінансувати учнів, які навчаються в класах, де менше 5 дітей. Це так в Конституції записано чи це так уряд покриває свій дефіцит у 200 мільярдів, який втратив на «прозорій» митниці, трансферному ціноутворенні і тарифній політиці?»

За словами політика, у Кабміні вирішили, що освітня субвенція складається виключно з зарплати вчителів, а всі інші видатки (стіни, вікна, двері) перекинули на місцеве самоврядування. «А де воно має взяти гроші? – обурюється народний депутат. – З 75% знижки «Укрнафті» та «Укрзалізниці» за оренду землі, яка мала йти в місцеві бюджети?»

Більш того, вчителям, які починають боротися за дитину та свою працю в селі, яке зникне, якщо в ньому зникне школа, погрожують прокурорами. Олег Березюк акцентує: «А, може, ви, шановні колеги, прокурорами закриєте митницю, щоб кожного дня сотні вагонів не переїжджали, сплачуючи сірі гроші в бюджет не країни? Слабо?!»

Тож поки школи закриваються, по всій країні, як гриби, виростають нелегальні гральні клуби, які контролюють правоохоронці. «В найменших селах, районних центрах, десятки в мікрорайонах», – говорить народний депутат про масштаби гральних закладів.

Він підсумовує: «Сьогодні я звертаюся до уряду України – бюджет то ви подали, але це бюджет централізації та оптимізації витрат на дітей, а не пошуку грошей в олігархічних кишенях. Припиніть псевдооптимізацію економічних витрат в освіті. Ви знущаєтесь над дітьми та вчителями! І, будь ласка, закрийте ганебну систему гральних клубів, яка, як павутина, кожного дня все більше огортає українські міста. Це справді злочин.

Якщо ви цього не зробите, ні про які зміни до Конституції не може йти мови. Бо Конституція гарантує людям права і свободи. Ви їх забираєте».

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини