Олег Березюк: «Розгляд бюджету-2018 потребує дискусії, а не перегинання через коліно»

Цими днями Кабінет міністрів вніс у парламент проект державного бюджету на 2018 рік. За словами голови фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олега Березюка, незважаючи на те, що фракція лише почала аналіз документа, вже виникло багато суттєвих запитань.

Зокрема, зазначено, що в окремих випадках уряд може перевищувати ліміт внутрішнього боргу, тобто випускати паперові гроші, аби поповнювати фонди державних банків. «То що, ми заповнюємо 197 мільярдів великої дірки «Приватбанку» за рахунок інфляції та друкування грошей? – цікавиться Олег Березюк. –  Тоді підвищення пенсій, яке збираються зробити на 100-200-300-400 гривень, просто не вистачить, бо долар може стати не по 26, а по 36».

Крім того, викликає занепокоєння курс долара, який розраховується на рівні тридцяти гривень. Це означає 12% гарантованої інфляції з самого початку.

«По-друге, – додає він, – витрати державного бюджету мають бути скеровані насамперед на обороноздатність країни. Але тут виникає важливе питання – ніхто з нас не знає, як витрачаються оборонні гроші. Армія залишається без зброї, без санітарних машин. У результаті, сьогодні немає на чому вивозити людей з поля бою. Тому мусимо вимагати цивільного контролю за витратами».

По-третє, і це, мабуть, головне – під катастрофічну загрозу в запропонованому проекті уряд ставить бюджетну децентралізацію. Зокрема, відшкодування пільг на житлово-комунальні послуги перекладено на органи місцевого самоврядування. Крім того, з місцевого бюджету фінансуються і вищі навчальні заклади першого та другого рівня акредитації.

Керівник фракції «Самопоміч» так коментує подібні ініціативи: «Можна мати фантазії, якщо ми скинемо відповідальність з уряду вниз, Кабмін буде прекрасним, а низ буде якось функціонувати. Але низу не буде, бо він ще не став сильним настільки, щоб витягнути ці виклики. Тому, якщо передавати функції вниз, треба передавати разом з грошима».

І наостанок, виходячи з проекту бюджету, продовжується розбудова поліцейської держави. Березюк пояснює: «Дуже багато грошей витрачається на внутрішню поліцію. З одного боку, це потрібно, тому що важливо, а з іншого боку, щоб ми не будували армію внутрішніх військ, яка буде воювати з власним народом».

Поряд з надмірними витратами на силовий блок, уряд мав би підвищити витрати на медичну реформу. Це, переконаний Олег Березюк, ключова реформа, що має розглядатися перед пенсійною, адже саме реальні зміни в медичній системі збільшують тривалість життя людей. «Але реформа не проводиться, тому що зал не хоче приймати, а Президент не хоче підтримувати», – акцентує народний депутат.

«Ми провели лише перше обговорення фракцією, – підсумовує Олег Березюк, – і  у нас вже є багато суттєвих запитань до уряду. Для того, щоб знайти на них відповіді, треба дискусії, а не перегинання через коліно, як з тою самою пенсійною реформою».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини