Олег Березюк: «Переслідування людей через погляди – це останнє, що може тиранія»

«Об’єднання «Самопоміч» наголошує — влада, яка обіцяла децентралізацію і посилення повноважень місцевого самоврядування, зараз здійснює широкомасштабний наступ на основоположне право людей управляти своїми громадами.

Так, 28 грудня суд відсторонив від посади міського голову Скадовська у Херсонській області, представника «Самопомочі» Олександра Яковлєва. Це рішення він оскаржує у суді і вірить, що зможе відстояти свою позицію.

«Це правда, що є постійний тиск на мене – колишні регіонали і комуністи будь-що намагаються повернути собі вплив. Але, дякувати Богу, моє відсторонення сталося зараз, після двох років роботи нашої команди. Бо сьогодні люди не хочуть повернення в те минуле. Вони відчули, що є частиною міста, можуть впливати на те, що відбувається, можуть бути почуті владою і що вони потрібні владі.

На думку адвоката, справа, за якою мене відсторонили від посади, мала б бути закрита ще в суді першої інстанції. Тому сподіваюсь, що апеляційний суд прийме правове рішення. Війна триває, і не лише із зовнішнім ворогом, але й всередині країни. Ця війна проти тих, хто має власну позицію, думку і хоче розвивати свої міста», – наголошує Олександр Яковлєв.

Якщо міського голову Скадовська відсторонили через два роки після обрання, то селищному голові Срібного на Чернігівщині Олегу Куделі не дали попрацювати й місяця. Втретє обраного селищним головою на виборах до об’єднаних територіальних громад 29 жовтня, вже 17 листопада двома третинами голосів депутатів від БПП його відсторонили від посади.

«Секретар не набув повноважень, хоч і підписав незаконне рішення про звільнення селищного голови. Суди перекидають справу із одного в інший, подана касація, аби затягувати розгляд. У громаді настав колапс — деякий час була паралізована робота дитячих садків, досі не втілюються жодні проекти.

Я закликаю партію БПП та її керівників — громада має працювати! Прем’єр-міністр каже, що уряд працюватиме для місцевого самоврядування та громад. Але виходить – говорять одне, а роблять інше. Схаменіться!» – звертається до влади Олег Куделя.

На переконання голови фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олега Березюка, тільки з’явилися в Україні після майже після ста років відсутності незалежні міста, так тиранія негайно на них наступає: «Тиранія бере реванш там, де люди мають особливе відчуття волі, де вони починають справді поважати владу і довіряти їй.

Всі пам’ятають майже річну сміттєву блокаду Львова. Це був інструмент знущання над людиною, яка є вільна, над городянином, який поважає свою владу і будує місто, в якому хочеться жити.

Нещодавно зовсім – неймовірний тиск, знущання, оббріхування заступника голови Запорізької обласної ради Владислава Марченка, якого звинуватили в абсурдних злочинах, і ці звинувачення у наших недосконалих судах не встояли.

Перший заступник міського голови Яворова на Львівщині – абсурдні звинувачення, які також не вистоюють в судах. Місто Миколаїв – потужний мер із потужною підтримкою, за два роки зроблено більше, аніж за 25 попередніх років і найголовніше – з’явилася довіра людей до влади. Його також брутально звільнили.

Скадовськ – миле місто, яке з депресивного перетворилося на вільне, де міський голова має понад 70% підтримки городян, які за два роки відчули себе вільними і потрібними рідному містові. Тиранія знущається і над ним, звинувачуючи в абсурдних речах, судячи і намагаючись відсторонити від виконання тих обов’язків, які йому довіряють люди», – перелічує Олег Березюк.

Голова фракції акцентує – переслідування людей через погляди – це останнє, що може тиранія. «50 кримінальних справ щодо представників «Самопомочі» по всій країні – це політичні репресії і переслідування через світогляд в ХХІ столітті. Але я вірю, що ми все-таки живемо в країні і будуємо державу, яка поважає людину», – підсумовує Олег Березюк.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини