Олег Березюк: «Пенсійний фонд України – це велика діра»

За словами голови фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олега Березюка, сьогодні є щонайменше дві речі, які необхідно зробити для реального підвищення виплат українським пенсіонерам:  запровадити реєстр фізичних осіб в країні та провести аудит Пенсійного фонду.

«По-перше, реєстр фізичних осіб. Країна не знає, скільки у неї є реальних пенсіонерів. Друге – це реформа пенсійного фонду. Попередній міністр фінансів – Наталія Яресько – запровадила відділ контролю за пенсійними витратами. Як виявилось, цей відділ добре попрацював: від 1 млрд до 1,5 млрд гривень щомісяця витрачається Пенсійним фондом на пенсії, які не відповідають реальності, тобто вилітають «в трубу», виплачуються «мертвим душам». І якщо сьогодні держава вдвічі підвищить пенсії, то це буде не 1,5 млрд, а 3 млрд на місяць. Отже, за рік «в трубу» вилетить левова частка бюджету», – наголошує Олег Березюк.

На думку голови фракції, саме з цієї причини із січня 2017 року уряд не підвищив розмір пенсій. «Коли Прем’єр-міністр це все порахував, напевно, йому волосся дибки стало. Тому що це є «діра». Думаю, він би це зробив, тому що це популярно. Могли б підняти мінімальну заробітну плату до 2800 грн., а решту – віддати пенсіонерам. Але цього не зробили, тому що Пенсійний фонд – це діра, до якої ніхто не добирався», – підсумовує народний депутат.

Олег Березюк
object(WP_Term)#13152 (16) { ["term_id"]=> int(94) ["name"]=> string(18) "Економіка" ["slug"]=> string(9) "economics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(94) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(202) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(94) ["category_count"]=> int(202) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(18) "Економіка" ["category_nicename"]=> string(9) "economics" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13153 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Економіка