Олег Березюк: «Парламент ігнорує реальність справжньої війни»

Україна втрачає можливості захищати своїх громадян через відмову влади визнати війну на сході, яка щодня приносить поранених та загиблих. Така позиція, на думку керівника фракції «Об’єднання «Самопоміч» у парламенті Олега Березюка, є недопустимою та навіть злочинною.

«Сьогодні українські громадяни, які залишилися на окупованій території, є безправними. Там не діє українське законодавство, не працює законодавство агресора, тому що він заперечує свою присутність, та не діє міжнародне право. Безправними також є де-факто біженці, а де-юре тимчасово переміщені особи, адже українська держава не може захищати їх міжнародним правом», – акцентує Олег Березюк.

Він продовжує: «І, можливо, найсерйозніше та найсимволічніше – наші військовополонені є військовополоненими лише де-факто, а не де-юре.

Сьогодні українська держава не може захищати їхні права, використовуючи міжнародне право, оскільки, зокрема й парламент, ігнорує реальність справжньої війни і не приймає закон про окуповані території, де, принаймні, де-юре все стає на свої місця».

Більш того, замість прийняття законопроекту його передають з одного комітету в інший. Так, після численних обговорень документа на майданчику Комітету з питань державного будівництва нині він опинився у Комітеті з питань оборони та національної безпеки.

«Комітет і робоча група, які над ним працювали, сьогодні усунуті від прийняття рішення. Вважаємо це недопустимим і навіть злочинним», – зауважує Олег Березюк.

Він вчергове нагадує: «Цей законопроект потрібен сьогодні країні. Також він потрібен міжнародній громадськості, яка не розуміє, чому має впроваджувати санкції у час, коли Україна не може ніяк визначитися з окупованими територіями».

object(WP_Term)#12918 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини