Олег Березюк: «Опір має наростати!»

В Україні продовжується наступ на місцеве самоврядування. Цю масовану атаку, за словами керівника фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді Олега Березюка, втілюють як правоохоронні органи, які служать олігархічному режиму, так і  олігархічний бізнес, який, захопивши державні підприємства, знищує громади.
Такий приклад можна побачити у місті Борислав на Львівщині, яке зіштовхнулося і з екологічною, і з економічною проблемами. Так, місто, де 160 років видобувають нафту, знаходиться в повному занепаді, а вміст тяжких металів у ґрунтах та повітрі, згідно з дослідженнями, там в сотні разів перевищує норму. Депутат Бориславської міської ради Любов Голубіцька розповідає: «Місто настільки перенасичене нафтою, що вона просто безгосподарно тече, наприклад, городами. Нафтові свердловини стоять прямо біля населених будинків. У 1972 році стався трагічний випадок, вибухнув двоповерховий
будинок, загинуло 9 осіб. Після цього були якісь відповідні роботи, а зараз нічого не робиться. Дуже би просили державотворців, Президента звернути увагу. Ми можемо увійти в історію або як велика трагедія, або як початок
розбудови країни, тому що ходимо по чорному золоту».
Друга не менш важлива проблема міста є економічною. Справа в тому, що станом на сьогодні у Бориславі господарює ПАТ «Укрнафта», яке забезпечує 40% дохідної частини бюджету. «Укрнафта», – говорить Любов Голубіцька, – важкою технікою знищує інфраструктуру. Зараз вони проводять так звану реорганізацію, перереєстровують підприємство у інше місто. Ми втрачаємо велику частину бюджету, і це просто економічний колапс. Ми зі своїм бюджетом насилу даємо раду нестачі бюджетних субвенцій. Що робити з газом, податками?»

«Це екологічний, економічний та політичний тероризм української землі, людини, місцевого самоврядування та державності», – коментує ситуацію Олег Березюк. Однак, за його словами, руйнівні дії олігархічних прихвостнів у Бориславі не можна назвати поодинокими. «У ці години та дні відбувається екстраординарна подія в місті Золочів, – додає народний депутат. – Мер міста, пробуючи всі можливі інструменти припинення незаконної будови в центрі міста, пішов на відчайдушній крок та оголосив голодування проти безпринципності регіональної обласної влади стосовно малого міста».
Тим часом у Скадовську від посади було маніпулятивно відсторонено міського голову Олександра Яковлєва. Він зауважує: «Використовуючи найменший привід, мене на рік відсторонили від посади. Це не є ознаками верховенства права в нашій країні. Звичайно, ми подаватимемо далі касацію та скаргу до Європейського суду з прав людини, аби звернути увагу на ці проблеми».
“Це отрута, яка отруює українську демократичну державу, – підсумовує  ситуацію на місцях Олег Березюк. – Це боротьба з вільними людьми. Тільки вільні люди можуть побудувати вільну державу. І ця боротьба продовжується, опір має наростати».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини