Олег Березюк: «Новий закон «сплутає карти» олігархам і дасть шанс обирати кращий парламент, аніж він сьогодні є»

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» підтримала закон про вибори на пропорційній основі за відкритими списками авторства Віктора Чумака та інших депутатів, який входить у кодекс, сформований головою Верховної Ради Андрієм Парубієм.

На переконання голови фракції Олега Березюка, цей закон відображає інтереси розвитку суспільства, а голосування за нього стане ключовим моментом розвитку країни.

«Відкриті списки і пропорційна система — це для того, щоб люди знали, кого вони обирають, а політичні сили несли відповідальність за тих, кого вони приводять.

Олігархат прагне самовідтворення. Вони 15 років перетворювали «мажоритарку» на «базар», бо у будь- якому суспільстві, природно, завжди будуть 10-15- 20% людей, які згодні продати свій голос. А новий закон дозволить «сплутати їм карти» і дасть шанс все-таки обирати кращий парламент, аніж він сьогодні є. Із відкритими списками олігархат вже не зможе ховати у закритих своїх васалів», – зазначає народний депутат.

Олег Березюк звертає увагу на те, що пропорційна виборча система із відкритими списками є профілактикою політичної корупції, а як наслідок — і фінансової корупції в уряді, який буде формуватися парламентом.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини