Олег Березюк: «Криза правоохоронної системи сьогодні стає на старі рейки деспотичної держави»

За словами голови фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олега Березюка, МВС і Генеральна прокуратура — це органи, які повинні карати злочинців, а не людей. Сьогодні вони чинять навпаки, тому стають органами дестабілізації в державі.

Про кризу правоохоронної системи свідчать щонайменше два явища, які спостерігаються останніми тижнями.

«Перше – протягом минулих тижнів ми побачили парад відмов Інтерполу переслідувати тих, хто пограбував Україну. Це — не недоробка Інтерполу, це проблема української правоохоронної системи, яка не змогла або не захотіла переслідувати тих, хто винен в агресії, в ослабленні країни і загибелі українських людей як під час революції, так і зараз.

Друга дуже небезпечна річ — це деспотія правоохоронної системи. Система використовує так званих «тітушок» проти мирних мешканців і громадян країни, які борються за свої права.

Ми бачили дуже швидку реакцію МВС щодо порушень прав людей у Дніпрі. Тому що бояться ветеранів, які довели свою спроможність захищати власну гідність.

Але ми не чуємо різких реакцій, заяв чи дій щодо виступів проти людей у Полтаві. Ми вважаємо, що Полтава взагалі стала прикладом, коли люди починають боротися за свої права, а правоохоронні органи стоять не на їхньому боці, захищаючи людей, які приходять відстоювати олігархічні та комерційні інтереси.

Також ми не чуємо про переслідування активістів у Харкові, Одесі, Львові та інших містах», – наголошує Олег Березюк.

Фракція «Самопоміч» переконана, що такі речі є величезною загрозою інституційності всієї держави, особливо у постреволюційному суспільстві та в країні, яка піддана агресії сусідньої держави й перебуває у війні.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини