Олег Березюк: «Голосуємо закон про освіту, але вимагаємо від держави її фінансування»

Сьогодні парламент прийняв у першому читанні законодавчу ініціативу #3491-д, метою якої є створення дієвого механізму охорони та захисту конституційного права людини на освіту. Проте держава повинна любити освіту грошима, не словами, й перестати розраховувати на батьків та місцеву владу. Про це заявив народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк.

«Запропонований закон про освіту є порожнім так само, як і був всі ці роки. Держава завжди розраховувала на батьків, які постійно дофінансовували школи. Це робили батьки та місцева влада. А зараз держава намагається ще й зекономити на школах, відмінивши субвенції на фінансування комунальних послуг, переклавши це на батьків та місцеві бюджети, які ледь починають ставати на ноги», – певен Олег Березюк.

Олег Березюк переконаний: фінансування освіти має будуватися на трьох стовпах – держава, місцева влада та батьки. 

«Батьки мають вкладати гроші в мізки дітей, місцева влада має забезпечити інфраструктуру, а держава має зберегти субвенції та дбати про зарплати вчителів. Бо сьогодні ми маємо дефіцит вчителів. Директори шкіл розповідають, що цей навчальний рік є першим, коли на їх робочих столах немає заяв на прийом вчителів на роботу», – акцентує народний депутат. 

Резюмуючи, Олег Березюк звернувся до Міністерства з ще одним важливим посланням щодо високогірних шкіл.

«Закривати високогірні школи – це злочин, тому що довезти дітей тими дорогами до іншої школи нереально. Коли у відповідь на це мені кажуть, що можна жити в інтернатах, то нехай їхні діти живуть в інтернаті», – зазначає народний депутат.

Олег Березюк
object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(93) ["name"]=> string(12) "Освіта" ["slug"]=> string(9) "education" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(93) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(6) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(93) ["category_count"]=> int(6) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Освіта" ["category_nicename"]=> string(9) "education" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Освіта