Олег Березюк: «Час парламенту захистити українських воїнів»

Досить владі прикриватися словами на кшталт «треба порадитися» та відкладати прийняття законопроекту, в якому Росія визнається агресором. Керівник фракції «Об’єднання «Самопоміч» у парламенті Олег Березюк зауважує: «Усі ці словесні варіації, я думаю, не на користь Україні та українській державності. Треба все робити вчасно. Цей законопроект мав би бути прийнятий ще три роки тому, два роки тому, рік тому».

Народний депутат акцентує: «Це важливо, по-перше, з політичної точки зору, тому що ми скажемо всьому світові, що в Україні не громадянська війна і не конфлікт на сході України, як сьогодні говорять у західних медіа. По-друге, юридична складова та захист українського воїна, який воює проти російської окупації.

Крім того, прийняття цього закону має шалені наслідки для України в майбутньому. Через п’ять-десять- п’ятдесят років,
коли не буде свідків цієї страшної війни, якщо Україна не визнає цю війну, Росія може подати у Гаазький суд та сказати, що наші хлопці винні в тому, що загинули люди та було знищено майно».

Відтак, закон, який засвідчив би, що на сході України йде війна, що почалася 20 лютого 2014 року, а Росія є окупантом, не потрібен тільки одній стороні – віковічному ворогові Україні Російській Федерації.

Однак у запропонованому Президентом проекті документа, за словами Олега Березюка, необхідно закласти ряд запобіжників. Він акцентує: «Дуже важливо, щоб там не було мінських угод, щоб Росія була оголошена окупантом, щоб там була дата початку війни. Останнє необхідно для права і захисту українського воїна та людей, що проживають на окупованій території. Після визначення чіткої дати початку війни – 20 лютого 2014 року -український воїн буде, принаймні, захищений в судах від переслідування згідно із законами мирного часу.

Ще одна річ, яка нас турбує – у цьому законопроекті є сентенція, яка говорить, що Президент може застосувати

Збройні сили України у будь-якому місці та в будь-який час, не погоджуючи це з Верховною Радою. Це небезпечно, тому
що тільки парламент може гарантувати, що ЗСУ не будуть застосовані проти народу України всередині держави».

Пересвідчитися, чи враховані ці зауваження до другого читання так званого закону про реінтеграцію, поки неможливо, адже кінцевого варіанту проекту закону народні депутати ще не бачили.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини