Оксана Сироїд: «Зміни до Конституції потрібно робити чистими руками та з чистими намірами»

Минулого тижня Президент України своїм указом надав чинності рішенням Ради національної безпеки та оборони, які стосуються закупівель у наших міжнародних партнерів озброєнь і техніки. За словами віце-спікера Верховної Ради Оксани Сироїд, указом секретар РНБО дає доручення уряду розробити відповідний законопроект. Вона акцентує:

«Мушу, можливо, розчарувати, а, можливо, потішити Президента та секретаря РНБО – законопроект уже зареєстрований в парламенті, розроблений представниками різних фракцій, його номер 8448. Можна об’єднатися та цього тижня проголосувати про включення його до порядку денного та те, щоб ухвалити в цілому».

За словами Оксани Сироїд, це рішення допоможе, зокрема, нарешті розконсервувати та доправити до Міністерства оборони два катери класу «Island», які вже майже рік знаходяться у порту Балтімор.

«Але я ще хотіла сказати про цей указ в контексті всіх тих намірів стосовно змін до Конституції, – додає віце-спікер. – З одного боку, ідея добра, але, з іншого боку, якими методами це робиться. Указ сам собою є цілком неконституційним, адже секретар РНБО, який взагалі не має жодного затвердження парламентом, намагається керувати українським урядом, якого уповноважив на дії парламент.

Оксана Сироїд підсумовує: «Зміни до Конституції потрібно робити чистими руками та з чистими намірами. Якщо нечисті руки, будемо мати зміни до Конституції з особливим статусом, а якщо нечисті наміри, будемо мати судову реформу без реформи».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини