Оксана Сироїд: «Злочинну владу обирають добрі люди, які не йдуть на вибори»

29 жовтня у понад 200 об’єднаних територіальних громадах відбудуться перші вибори голів та депутатів новостворених рад громад. Напередодні волевиявлення віце-спікер парламенту Оксана Сироїд побувала у Широківській та Верхньодніпровській ОТГ на Дніпропетровщині, а також у Верхівцівській, де вибори плануються наступного року.

Як розповідає вона, основне, що мешканці повинні усвідомити — на цих виборах вони обирають тих людей, які в майбутньому розпоряджатимуться їхніми грошима.

«Найприкріше, що проявляється на кожних виборах ( і вибори до ОТГ не виняток) — добросовісні мешканці, яким дійсно не байдуже, як житиме громада, кажуть, що не підуть голосувати, бо за них все і так вирішать. Але саме таким чином людина дозволяє вирішувати за неї», – наголошує Оксана Сироїд. Тому, за її словами, принцип відповідальності номер один — люди мають іти на вибори, адже злочинну владу обирають в тому числі і ті, хто не голосує.

Другий принцип — не просто піти і проголосувати, але й могти та вміти відстояти свій вибір.
«До сьогодні в країні збереглись найпримітивніші способи фальсифікації виборів, починаючи із так званих «каруселей». І активні громадяни повинні блокувати такі речі, повідомляти про порушення та викликати поліцію. А також іти спостерігачами – прийти на дільницю та захищати голоси, які вони віддали за когось хорошого, вже під час їх підрахунку.

Люди мають розуміти, що вони обирають голову та депутатів громади — це ті, хто буде розпоряджатися їхніми грошима і їхньою землею. І через те вони мають дуже відповідально підійти до свого вибору”, – зазначає віце-спікер.

І останнє — тепер вже обов’язок влади, яка в найкращих традиціях не виконує своїх обіцянок. «Після об’єднання громади мали отримати у своє розпорядження землі поза межами населених пунктів. Для сільських громад це — дуже важливий ресурс, вони тільки звідти фактично можуть брати прибутки — чи за рахунок податків, чи від обробітку цієї землі. Поки що їм ці землі не віддають, і громади задихаються, їм не вистачає ресурсу. Закон уже розглянутий у першому читанні, його потрібно якнайшвидше розглядати та ухвалювати в цілому», – переконана Оксана Сироїд.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини