Оксана Сироїд: «Законопроект пропонує надати Президенту «генеральну довіреність» на приватне управління війною»

Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд переконана, що обговорення президентського законопроекту про реінтеграцію Донбасу за зачиненими дверима показує, що глава держави не хоче, аби Україна була демократичною.

Вона мала можливість ознайомитись із текстом законопроекту, який Адміністрація Президента надала міжнародним партнерам, і розповідає про ключові загрози для українського суверенітету та державності, які ховаються за гарними словами, використаними, аби насправді заплутати всіх.

«По-перше, згідно із законопроектом, Україна офіційно бере на себе зобов’язання виконувати мінські домовленості, які стають нормами нашого законодавства. Як на мене, так звані «мінські домовленості» не є нормами міжнародного права, невідомо ким підписані і ніким не ратифіковані. Вони — це виключно бажання і дизайн Росії, і я не бачу жодних підстав і жодного національного інтересу вписувати їх в українське законодавство.

Друге, що, на мою думку, є надзвичайно загрозливим. Законопроект пропонує надати «генеральну довіреність» Президентові на приватне управління війною. Відповідно до Конституції і філософії, на якій базується демократична держава, парламент здійснює демократичний контроль за Збройними силами, тобто парламент має гарантувати, що армія не буде використана всередині держави проти свого населення. І є повноваження Верховного головнокомандувача у випадку, якщо він бачить агресію, прийти до парламенту і попросити дозволу застосувати Збройні сили. Так от, Президент за три роки жодного разу не звернувся щодо цього до парламенту, причому, він постійно говорить, що є агресія. І таким чином він зміг би захистити солдатів, щоб вони діяли в межах закону.

Що ж пропонує цей закон? Тут написано, що Верховна Рада фактично дозволяє Президенту будь-коли застосовувати Збройні сили, навіть у мирний час. Фактично, це руйнування демократії. Бо одного дня, просто за рішенням Верховного головнокомандувача, на Майдані можуть з’явитись танки Збройних сил України, і жодних обмежень для цього немає. Це є вкрай небезпечно для збереження демократії та конституційного ладу в країні!» – наголошує Оксана Сироїд.
Крім того, за словами віце-спікера, в законі взагалі немає жодної згадки про окупацію Криму, тобто далі є розділення Донецької та Луганської областей і Криму. Ідеться про визнання не окупованих територій України, а окупованих територій Донецької та Луганської областей.

«І оперативний штаб створюється не для того, щоб дати відсіч збройній агресії, а щоб стримати Росію в Донецькій та Луганській областях. І цей оперативний штаб має, відповідно до цього законопроекту, давати дозволи на перевезення товарів та послуг. Тобто, фактично, іде внормування контрабанди», – підсумовує вона.

Нагадаємо, фракція «Самопоміч» наполягає на тому, що парламент повинен прийняти рішення про визнання факту російської агресії та окупації частини української території, а також щодо процедури деокупації. А Президент повинен видати указ про застосування Збройних сил України, аби найперше захистити солдатів.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини