Оксана Сироїд: «Вихід тільки один – супроти Росії та «Газпрому» має виступати єдина Європа»

Лише виступивши єдиним фронтом Європа зможе протистояти загрозам, які створює російський «Північний потік-2». У цьому переконана віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд. 

За її словами, низка європейських держав не розуміють масштабу російської газової загрози. «Що відбувається з більшістю європейських держав, які не були реально під контролем Росії, під російською окупацією, як Польща, країни Балтії? – акцентує Оксана Сироїд. – Вони не мають відчуття цієї загрози. Вони цього не переживали, і їм справді здається, що вони можуть домовитися з Росією. 

Що уряди цих держав не розуміють? Що домовитися можна з тим, кому ти маєш, що запропонувати. Що сьогодні будь-яка держава Європи може запропонувати Росії таке, що Росія не може взяти сама? Немає такого, що Росія хоче і не може взяти силою, що будь-яка держава окремо може запропонувати в обмін». 

Натомість у Європи є лише один вихід, як захистити себе від «Північного потоку-2» – супроти Росії і «Газпрому» має виступати єдина Європа, як Європейський Союз. «Я вважаю, – зауважує віце-спікер, – це мав би бути новітній «Европейський Союз газу».

Вона додає: «Проблема, звичайно, в тому, що європейські держави цього не усвідомлюють, а ті, які усвідомлюють, вже нічого не можуть зробити, тому що Росія контактує не з кожною окремою державою, щоб забезпечити постачання газу». Російська Федерація, за словами Оксани Сироїд, комунікує з бізнесом, який своєю чергою тисне на політиків. 

«Уявіть собі цю абсолютно потворну модель, – підсумовує віце-спікер. – З того боку є державний моноліт, це ж не просто «Газпром», це держава Росія. Путін сказав прямим текстом: «Хто хоче мати справу з російським газом, буде мати справу з державою». А з іншого боку – маленькі компанії, кожній з яких «Газпром» уже дав якісь привілеї». 

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини