Оксана Сироїд: «Вдячні міжнародним партнерам за дуже жорстку позицію щодо антикорупційного суду, бо опір є надзвичайно сильним»

Делегація народних депутатів «Об’єднання «Самопоміч» перебуває із робочим візитом у Вашингтоні. Як розповіла в ефірі «ChasTime» віце-спікер парламенту Оксана Сироїд, провівши зустрічі із представниками Міжнародного валютного фонду та представниками американського уряду зрозуміло, що одностайність міжнародних партнерів у питанні незалежного антикорупційного суду є незмінною.

«Зараз розходиться у двох речах. Перша — це остаточне право ухвалювати рішення щодо суддів номінаційною комісією, яка буде складатися із міжнародних експертів. Тобто, це означає не допустити до роботи недоброчесних суддів, базуючись на висновках саме міжнародних експертів.

І друге — це юрисдикція суду: не дозволити, щоби маленькими справами «завалили» роботу антикорупційного суду», – сказала Оксана Сироїд.

За її словами, саме довкола цих двох речей і буде основна суперечка, а такі складні рішення українському парламенту вдавалося ухвалювати лише тоді, коли те ядро незалежних депутатів, які є в парламенті, мало підтримку суспільства, і у співпраці із міжнародними організаціями одночасно всі зусилля сфокусовувалися на необхідних змінах.

«Ми бачимо, що опір є надзвичайно сильним. Тому для наших міжнародних партнерів, думаю, можливо варто навіть зосередитися на тих привілеях, які мають сьогодні окремі українські політики: всі люблять подорожувати, їхні гроші зберігаються за кордоном, багато дітей топ-чиновників навчаються або живуть тут.

Тобто українські політики користуються привілеями демократичного суспільства, але вони люблять, коли це не в Україні, а деінде. То, можливо, варто до них звернутися і пояснити, що вони можуть це створити в себе, якщо ухвалять закон про антикорупційний суд? А якщо вони цього не зроблять, то будуть позбавлені привілеїв, які вони мають тут, у США, наприклад?» – резюмувала Оксана Сироїд.

object(WP_Term)#12929 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини