Оксана Сироїд: «Укроборонпром – структура, заснована на ідеї корупції»

За словами віце-спікера Верховної Ради України Оксани Сироїд, у 2010 році «Укроборонпром» створили не з метою розвитку українського оборонного комплексу. Концерн у тому вигляді, в якому він працює з того часу і до сьогодні, – абсолютно неефективна структура, заснована на ідеї корупції. Тому необхідно запровадити прозоре управління компанією та провести аудит усіх підприємств, що входять до складу концерну.

«Частина підприємств, на жаль, сьогодні доведені до банкрутства. І перший напрямок, у якому необхідно рухатись – це якщо не приватизація, то, принаймні, корпоратизація цих підприємств, прозоре управління ними. Після того, як буде запроваджене прозоре управління, має бути проведений аудит цих підприємств. Згодом мають бути створені конструкторські консорціуми, які будуть приймати рішення про розробку інноваційних зразків продукції, і, наприклад, рада директорів, яка повинна приймати рішення про виробництво того чи іншого виду озброєння чи циклу», – наголошує Оксана Сироїд.

Також віце-спікер додає, що сьогодні величезні суми грошей розкрадаються через «фірми-прокладки». І в цьому їм допомагає як відсутність прозорого управління, так і гриф державної таємниці на оборонних закупівлях. «За існуючої системи цю ситуацію змінити неможливо, тому необхідно змінити систему», – підсумовує Оксана Сироїд.

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини