Оксана Сироїд: «Україна не здає свою мову і територію, попри заяви АП і РНБО»

Віцеспікер парламенту Оксана Сироїд наголошує, що певні заяви від представників офісу президента і від секретаря РНБО не відповідають позиції державних інтересів України.

Йдеться про вислови А. Богдана про повернення російській мові статусу регіональної і О. Данилюка про готовність повністю імплементувати Мінські домовленості.

Оксана Сирої наголошує, що Андрій Богдан не має компетенції озвучувати такі заяви: «Андрій Богдан – голова адміністрації (офісу) президента. Це не його компетенція, це політичне питання. Він – керівник канцелярії».

По-друге, статус регіональної мови не поширюється на російську мову, як заявив Богдан. «Російська мова в Україні має статус мови нацменшин. Він просто посилається на злоякісний переклад Хартії регіональних і міноритарних мов, який свого часу сфальшували Ківалов і Колісніченко. Не може бути інших державних мов чи офіційних мов в Україні, крім української. І так в Україні можна послуговуватися будь-якою мовою включно з російською в побуті, в будь-яких інших сферах спілкування, крім публічної і офіційної».

Регіональною мовою може бути мова, яка є в меншості на території тієї чи іншої держави і яка не має в іншій державі статусу державної. А оскільки російська мова має статус державної в Росії, вона не може бути визнана регіональною ніде.

Стосовно готовності України, за словами секретаря РНБО О. Данилюка, імплементувати Мінські домовленості, у Оксани Сироїд своя відповідь:

«Це Олександр Данилюк налаштований на повне виконання Мінських домовленостей, а Україна не налаштована на це. Тому що виконання Мінських домовленостей – це капітуляція навіть не перед Росією, а перед оцими «трактористами» і «шахтарями», так званими Л//ДНР. Це фактично визнати себе переможеними усім оцим «добром», яке там є на окупованих територіях. Ні! Україна на це не погодиться».

«Якщо президент і секретар РНБО цього не розуміють, мені за них дуже сумно, бо їх змете або український народ або, якщо не приведи Боже, вони до цього вдадуться, то їх змете Росія», – підсумовує Сироїд.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини