Оксана Сироїд: «Ті, хто зараз кричать про відкриті списки, саботували Виборчий Кодекс»

Позачергове засідання Верховної Ради закінчилось нічим. Законопроекти Президента не були включені до порядку денного – один документ стосувався ліквідації мажоритарної системи і пониження прохідного бар’єру з 5% до 3%. Другий – спрощення системи закупівель під час дочасних виборів.

«Самопоміч» підтримувала включення до порядку денного обох законопроектів. Адже ліквідація мажоритарки – великий поступ для скасування системи Януковича, яку той створив для узурпації влади. Віце-спікер Парламенту Оксана Сироїд наголошує, що «Самопоміч» послідовно відстоювала виборчу систему з відкритими списками ще з 2014 року і була єдиною політсилою, яка готова голосувати за це.

Саме представник «Самопомочі» Руслан Сидорович – єдиний депутат, який опрацював Виборчий кодекс, де пропонується система з відкритими списками, до другого читання.

Сироїд звертає увагу, що і БПП, і Народний Фронт весь цей час були в коаліції і могли будь-якої миті ухвалити Виборчий Кодекс, але навіть комітет не міг зібратися.

«Руслан Сидорович і «Самопоміч» підготували цей кодекс до другого читання. А ті, хто зараз кричать про відкриті списки, зробили все, щоб не відбулося навіть засідання Комітету з правової політики і щоб не внести документ до другого читання. Вони зробили все, щоб Виборчий кодекс не був ухвалений принаймні зараз».

Фактично Верховна Рада зберегла ту система, проти якої весь зал так виступав. Адже закриті списки і так діють. Можна було знищити хоча б мажоритарну, яка є не меншим злом. Але представникам перш за все БПП це невигідно, зауважує Сироїд:

«Якщо ви подивитесь, хто висуватиметься по мажоритарці від БПП, то це люди, які роками засівали. Прийдуть знову Кононенко і Березенко, які окучували ці округи роками. Через це вони не хочуть відмовлятись від мажоритарної системи, бо вони туди вклади гроші. Тільки не свої, а наші податки».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини