Оксана Сироїд: «Солдати захищають країну, а держава має захистити їх!»

На переконання віце-спікера парламенту Оксани Сироїд, істерика голови Комітету із питань нацбезпеки та деяких народних депутатів щодо законопроекту про визнання тимчасово окупованих Росією територій спричинена тим, що вони свідомо не хочуть юридично закріпити статус цієї військової операції.

«Напевно, є якісь домовленості – я лише цим можу пояснити цю агресію.

Але коли солдати виконали свій конституційний обов’язок — захистили народ і територію, суверенітет країни, де ж виконаний обов’язок держави — захистити солдатів?» – наголошує Оксана Сироїд.

Річ у тім, що, відповідно до Конституції, Президент приймає рішення про застосування Збройних сил і звертається до Верховної Ради, яка схвалює це рішення.

Дехто посилається на закон про боротьбу із тероризмом як підставу до застосування Збройних сил України, однак насправді він дозволяє використовувати Збройні сили лише під час Антитерористичної операції.

«Але, по-перше, АТО не буває із використанням важкого озброєння, а, по-друге, навіть під час АТО має бути рішення Верховного головнокомандувача про застосування Збройних сил, тому що ніхто інший ними не командує.

І більш того, у нас сьогодні немає терористичних організацій — «ЛНР» та «ДНР» не визнані такими, про це є офіційні відповіді профільних комітетів та Адміністрації Президента», – наголошує віце-спікер.

Вона наводить найсвіжіший приклад – переслідування Валерія Марківа в Італії.

«По нього прийшли, бо почали переслідувати за законами мирного, а не військового часу.

А держава мовчить. Вона не може сказати, що він не може звинувачуватися у вбивстві, бо   брав участь у бойовій операції відповідно до закону, тому що закону немає. Тому наше першочергове завдання і обов’язок Президента — думати про кожного солдата і про те, чим ми їх зможемо захистити у таких випадках».

Вихід, на переконання Оксани Сироїд, дуже простий — прийняти закон про тимчасово окуповану Росією територію. Там чітко зазначено, що Росія — агресор і окупант, що окупація розпочалася 20 лютого 2014 року, що з цього часу наші Збройні сили мають підстави для оборони: «А після цього має бути указ Президента про застосування Збройних сил України, схвалений парламентом. Тоді наші солдати будуть захищені, поки житиме останній із них».

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини