Оксана Сироїд: «Регулювання державної мови – це частина суверенітету держави»

За 27 років незалежності Україна так не спромоглася врегулювати стандарти державної мови, наголошує віце-спікер парламенту Оксана Сироїд. Такого серед демократичних країн не лишилося.

«У нас досі немає стандартів української термінології, в нас немає в принципі мірила, що таке стандарти та як вимірювати рівень володіння державною мовою».

Так само не можна перевірити навіть кваліфікацію людей, від яких вимагається знання української мови. Наприклад, таких професій сьогодні налічується понад 20. Зокрема, депутати, президент.

Сироїд каже: «Кандидат в президенти має довести, що він володіє державною мовою. Яким способом це зробити? Який він має скласти іспит, які він повинен отримати бали? Досі це все в нас неврегульоване».

Тому одне з перших завдань закону про державну мову – це врегулювати статус і стандарти державної мови. Адже врегульований державний гімн, врегульований державний прапор, а мова досі ні.

«Ця дискусія мала би завершитися дуже давно, просто ніхто не хотів цим питанням опікуватись. Регулювання державної мови – це частина суверенітету держави», – наголошує народний депутат.

За мовний закон Верховна Рада планує взятися у четвер.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини