Оксана Сироїд: «Продовження особливого статусу – це нонсенс, небезпека і шизофренія»

Загрозою для державної безпеки називає продовження парламентом дії Закону про т.зв. особливий статус Донбасу віце-спікер Оксана Сироїд.

«Це легалізація російської концепції громадянської війни в Україні. Ідея цього – просто розвалити Україну зсередини. І цей закон протягом 4 років тільки послаблює позиції нашої держави у світі. Люди вже забувають, що Росія напала на Україну».

Більш того, продовження дії цього закону суперечить логіці і вже ухваленим документам, наголошує заступник голови Верховної Ради: «Ми вже ухвалили так званий Закон про реінтеграцію, де ми визнали, що ці території на Сході є окупованими Росією. Як ми можемо сьогодні казати про особливості місцевого самоврядування на цих територіях? Це абсурд, це шизофренія».

На заяви, що особливий статус Донбасу продиктований Мінськими домовленостями, Сироїд відповідає, що, по-перше, «закон був ухвалений ще до Мінських домовленостей. Це зрада на випередження. Зрада відбулась 12 лютого 2015 року, а закон був ухвалений 16 вересня 2014 року, за півроку до того». А по-друге, чому за чотири роки фактичної імпотенції Мінського процесу жодної альтернативи йому запропоновано так і не було.

«Нам кажуть, нема альтернативи Мінським домовленостям, а хто шукав ту альтернативу? Це обов‘язок Президента шукати альтернативу, а за 4 роки ніхто нічого не зробив».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини