Оксана Сироїд про оборонний бюджет: «Ми маємо показати людям, на що витрачаються їхні гроші і як підвищується обороноздатність»

Держава щороку нарощує оборонний бюджет і буде продовжувати це робити, бо альтернативи немає – забезпечення Збройних сил необхідно збільшувати. Але, як наголосила під час слухань щодо нового закону про національну безпеку і оборону віце-спікер парламенту Оксана Сироїд, оборонний бюджет України закритий державною таємницею. Проте, переконана вона, дуже скоро настане той час, коли доведеться відповідати за те, як витрачаються гроші людей на безпеку і оборону.

«Багато хто розуміє, що далеко не всі гроші, які парламент виділяє на сектор безпеки і оборони, витрачаються належним способом. І антикорупційні розслідування, які проводяться у цій сфері, це тільки підтверджують. Тому коли ми кажемо про парламентський контроль за сектором безпеки і оборони, що є ключовою вимогою майбутнього закону про національну безпеку, то йдеться не про абстрактні семінари, розповіді чи дискусії між парламентарями і представниками Генерального штабу чи Міноборони.

Парламентський контроль починається з бюджету. Сполучені Штати Америки мають оборонний бюджет на 160-ти сторінках, де описані всі специфікації озброєнь і техніки, яка купується. Погоджусь, ми не готові зараз інституційно зробити проект на 160-ти сторінках, то давайте зробимо хоча б на 20-ти, а не в табличці на 10 лінійок! Ми маємо показати людям, на що витрачаються їхні гроші і як підвищується обороноздатність», – зазначила Оксана Сироїд.

Віце-спікер наголосила, що насамперед на майбутній закон про Національну безпеку потрібно дивитись не через призму вимог міжнародних партнерів чи обіцянок влади, а з точки зору наших внутрішніх викликів і необхідності виживання в умовах війни.

«Ми маємо розуміти, що поки не будемо мати деталізованого оборонного бюджету, функція парламентського контролю над сектором безпеки і оборони виконана не буде. А якщо вона не буде виконана, тим більше під час війни, ми можемо підірвати і легітимність командування, і обороноздатність армії», – підсумувала Оксана Сироїд.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини