Оксана Сироїд про держбюджет-2019: «Для людей грошей практично немає»

Підготовлений в уряді проект державного бюджету на 2019 рік, за словами віце-спікера Верховної Ради Оксани Сироїд, є незбалансованим та неправдивим. В документі закладено чимало шахрайств.

По-перше, розповідає віце-спікер, занижені витрати і завищені надходження. Вона деталізує: «Уряд показує занижені видатки на субсидії. Їх необхідно буде збільшувати у вересні-жовтні наступного року. Так само, коли уряд показує, що будуть дуже великі надходження податку на доходи фізичних осіб. У нас не збільшується зайнятість, у нас люди виїжджають. Звідки буде податок на прибуток і податок на доходи фізичних осіб рости?»

«Найбільша загроза такої розбалансованості та нечесності в тому, що це вплине на зростання цін, – підкреслює Оксана Сироїд. – Якщо є нечесний бюджет, отже, зростають ціни для людей. Не кажучи вже про те, що розбалансований бюджет призводить до збільшення запозичень. Ми проти того, щоб бюджет був розбалансований». 

По-друге, «Самопоміч» в документі не влаштовує зростання видатків на силовий блок. Віце-спікер розповідає: «Не йдеться про безпеку та оборону, йдеться про такі відомства як СБУ, Генеральна прокуратура, Міністерство внутрішніх справ. Для чого ці гроші їм? Щоб працювати проти своїх людей? Сьогодні Служба безпеки України взагалі не виконує свою функцію контррозвідки. Натомість вона займається знущанням над бізнесом, і держава далі збільшує видатки на це відомство. Це необґрунтовано».

Ще одне шахрайство – запозичення. «Ми дізналися, що, виявляється, уряд взяв запозичення в компанії, яка належить Президенту, під завищені відсотки. В МВФ беремо під 3%, а президентські гроші позичаємо під 9%», – обурюється Оксана
Сироїд.

«Натомість для людей грошей майже немає, – підсумовує вона. – Передовсім немає нормально закладених коштів, щоб забезпечити грошима, житлом військовослужбовців, щоб чесно дбати про енергоефективність та енергозбереження. Це наші основні застереження».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини