Оксана Сироїд: «Президент залишається гарантом олігархічної корупційної системи»

Кажучи про запропоновані Президентом зміни до Конституції щодо закріплення в документі курсу на вступ України до Європейського Союзу та НАТО, віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд наголошує: «Зрозуміло, що Президент України має намір використати це на своїх передвиборчих бордах, написавши, що він є гарантом європейської та євроатлантичної інтеграції. Але наскільки сам текст має стосунок до нашої інтеграції до європейської спільноти та до НАТО?

Щоб інтегруватися до Європейського Союзу, нам потрібно змінити якість життя українців. Потрібно, щоб вони мали іншу якість їжі, довкілля, транспорту. Це не залежить від тексту Конституції, це залежить від рутинної щоденної праці. Але чи може олігархічна система забезпечити та покращити якісь життя людей? За чотири роки якість життя людей не покращилася, але покращилася якість життя кожного з олігархів. Більш того, за чотири роки збільшилася наша залежність від російської економіки. І це та інтеграція, яку забезпечує Президент. На жаль, Президент сьогодні є Президентом олігархів, а не українського народу».

Віце-спікер продовжує: «Те, що стосується інтеграції до НАТО – для цього потрібні дуже прості речі, і це також не зміни до Конституції. Потрібно просто перестати красти з оборонного бюджету, оборонної промисловості та змінити систему командування і управління у Збройних силах, щоб вона була сумісною з системою командування та управління в НАТО. Для цього не потрібно змін до Конституції».

Оксана Сироїд підсумовує: «На жаль, Президент залишається гарантом олігархічної корупційної системи та не може стати гарантом ані європейської, ані євроатлантичної інтеграції, яку, безсумнівно, сповідують українці. Це залежить від конкретних дій та залежить, вочевидь, уже від інших людей».

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини