Оксана Сироїд: «Президент поводить себе як бізнесмен. Але Україна – не його приватний бізнес, вона належить українському народові»

Як зазначає віце-спікер Оксана Сироїд, наступного пленарного тижня у парламенті може з’явитися підготовлений Адміністрацією Президента законопроект про реінтеграцію Донбасу. Аналізуючи текст документа, вона наголошує, що він стосується тільки Донецької та Луганської областей і жодним чином не згадує про Крим. Також, згідно із проектом, Росія здійснює збройну агресію і тимчасову окупацію на українських територіях, але не згадується, де саме. Тобто, жодної зв’язки про те, що в Україні окупація, збройна агресія і що це стосується Донеччини і Луганщини, у проекті закону немає.

Віце-спікер наголошує, що документ перекладений англійською мовою та призначений для посольств: «До мене він потрапив майже випадково, в англомовному варіанті. Це дуже сумно. Не знаю, про який суверенітет можна говорити, якщо Президент спочатку консультується з іншими державами, а не з українським парламентом, аби приймати таке рішення. Так само це стосується його поїздки на засідання Генеральної Асамблеї ООН, коли Президент їде пропонувати щось для України і фактично не радиться з парламентом, не радиться з українським народом. Президент поводить себе як бізнесмен. Але Україна – це не його приватний бізнес. Україна належить українському народові».

Окрім того, відповідно до законопроекту, продовжується дія закону «Про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей», який набрав чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки. Тобто, його дія закінчується 18 жовтня 2017 року, і прийняттям законопроекту про реінтеграцію є намір продовжити чинність закону «Про особливий статус Донбасу».

«Друга річ, яка, як на мене, є дуже небезпечна, стосується змін до закону «Про місцеве самоврядування в Україні» і закону «Про правовий режим воєнного стану», які суперечать Конституції України. Зараз є чітка норма про те, що в умовах дії воєнного стану діяльність органів місцевого самоврядування не може бути зупинена. У змінах пропонується, щоби Президент міг зупиняти діяльність органів місцевого самоврядування – обласних, міських, сільських, селищних рад, а також міських, сільських голів – у випадку запровадження воєнного стану. І не просто на тих територіях, де він вводиться, а також там передбачені повноваження Президента, що у випадку, якщо він вводить воєнний стан на одній території, то обмежувальні заходи він може застосовувати і на іншій території.

Це, м’яко кажучи, є узурпація влади Президентом і шлях до тиранії, втручання у діяльність органів місцевого самоврядування. Не можна обмежувати права громади. Це абсурд та неконституційна норма», – зазначає Оксана Сироїд.

Пов’язуючи цей проект закону із візитом Президента до Генасамблеї ООН та ініціативою щодо введення миротворців, віце-спікер припускає, що та модель, яка зараз обговорюється для України – чергова спроба Росії фактично легалізувати свою присутність на Донбасі, провести там вибори та запровадити особливий статус для тих територій:

«У миротворців є тільки три мандати – це наведення миру, підтримання миру і контроль за проведенням виборів. Путін заявив, що хоче, щоби миротворці допомагали представникам ОБСЄ здійснювати їхні повноваження відповідно до «мінських угод», а в «мінських угодах» передбачено проведення виборів. Відтак, думаю, що йдеться про те, що повинні приїхати миротворці, там треба провести вибори, а перед тим, напевно, мають бути запроваджені окремі умови воєнного стану, щоби зробити видимість, наче ми повертаємось до територій. Потім збираються швидко провести вибори і, продовжуючи дію закону «Про особливий статус місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», надати цим територіям особливий статус».

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини