Оксана Сироїд: «Парламент буде працювати. І це те, на що не розраховував Президент»

«Фракція БПП повернеться у залу Верховної Ради, тому що вже зараз зрозуміло, що парламент продовжуватиме працювати», – переконана віце-спікер Оксана Сироїд.

Також, за її словами, сьогоднішня ситуація повинна допомогти Президенту засвоїти важливий урок — не можна ламати людей, в тому числі і депутатів, і треба вміти шукати консенсус:
«Має бути не так, як хоче він, а так, як це має бути від природи речей. І якщо природа речей каже, що має бути представництво всіх політичних фракцій та груп у ЦВК, то Президент своєю волею не може це переламати».
Віце-спікер наголошує – до подібного шантажу вдавалися всі президенти протягом 27 років незалежності, коли втрачали довіру людей і авторитет: «Нинішній Президент не унікальний. Він компенсує власну порожнечу, нездатність генерувати рішення, яких від нього чекає суспільство, і вибирає самостверджуватися на парламенті, ламаючи чи ґвалтуючи його».
Подібні ситуації, на думку Оксани Сироїд, можуть перестати повторюватись тоді, коли через зміни до Конституції буде встановлений парламентський контроль за Президентом як за виконавчою владою, або ж виконавчу владу заберуть від Президента до Прем’єр-міністра.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини