Оксана Сироїд: «Ми пропонуємо зробити Київ повноцінним містом з повноцінною міською владою»

За словами віце-спікера Верховної Ради Оксани Сироїд, нині Київ залишаться єдиним містом в Україні, в якому взагалі немає місцевого самоврядування. Політик пояснює: «Управляє Києвом голова КМДА, який призначається Президентом. Грошима Києва розпоряджається хіба громада? Цими грошима розпоряджається голова КМДА». 

«Якщо в іншому місті обирають мера, то кому він служить? – продовжує Оксана Сироїд. – Він служить громаді, тому що знає – від громади він має повноваження та гроші. Йому хочеться наступний раз переобратися, і він працює разом з громадою. Що є в Києві? В Києві ми ходимо на вибори, обираємо мера найбільшого міста в Україні, який має єдине повноваження – головувати на сесії. Інших повноважень він не має, тому мусить йти на поклон до Президента і казати: «Признач мене головою КМДА». 

«Уявіть, яка це шизофренія. Є державна влада і є місцеве самоврядування. Це влади, які не мають перетинатися, вони служать різним богам: це – громада, а це – національний інтерес, держава». 

Аби виправити цю ситуацію, в парламенті було зареєстровано проект нової редакції закону про столицю №8420. Серед авторів – Оксана Сироїд.

Вона акцентує: «По-перше, ми пропонуємо зробити Київ повноцінним містом з міською повноцінною владою, щоб мер був головою виконавчої влади в місті, головним розпорядником бюджету та відповідальним перед міською радою й представниками громади». 

По-друге, за словами віце-спікера, має бути голова КМДА, який матиме функції урядника або префекта, тобто спостерігатиме, наскільки рішення міського самоврядування відповідають закону. «Крім того, – додає Оксана Сироїд, – голова КМДА має відповідати за бюджет Києва як регіону». 

Також мають бути сформовані повноцінні районні ради з їхніми виконкомами та повністю ліквідовані райдержадміністрації, які, на думку віце-спікера, не мають жодного стосунку до громади та сьогодні займаються фактично освоєнням державних коштів. 

Коментуючи перспективи прийняття парламентом 8420, Оксана Сироїд підсумовує: «Зараз ми будемо виносити на комітет та намагатися пояснити, чому за нього потрібно голосувати». 

object(WP_Term)#13122 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини