Оксана Сироїд: «Маленька «радянська армія» ніколи не здолає велику «радянську армію»

Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд на ХІV з’ їзді «Об’єднання «Самопоміч» презентувала стратегічні пріоритети партії в царині безпеки. Головні із них – збереження життя і гідності солдата та відкритий оборонний бюджет.

«Тоталітарні режими ніколи не переймаються життям і гідністю солдата. Таке ставлення до армії Україна отримала у спадок від Радянського Союзу», – сказала Оксана Сироїд.

Вона акцентує, що хоч боєздатність духу українських солдатів у війні з Росією піднесла повагу до армії в суспільстві, але процеси ухвалення рішень та видання наказів, системи зв’язку, нормативи, функціональні обов’язки у війську, на жаль, залишаються радянськими. А найпринизливіше, що є в цій системі – це гриф державної таємниці і безпековий бюджет із куцих 10 рядків, що дозволяють красти в армії людські гроші.

За словами віце-спікера, найцінніша послуга, яку сьогодні отримують українці від держави – це захист від ворога, який переважає нас фінансовою і людською масою: «І перемогти цього ворога можна, тільки дбаючи про життя і гідність кожного солдата і про кожну гривню, яку ми сплачуємо на військо».

Відтак, щоб зберегти життя і гідність солдата, ми маємо знищити в Україні «радянську армію», наголошує Оксана Сироїд.

«Верховний Головнокомандувач має дбати про безпеку і захищеність солдатів. Міністр оборони має дбати про правила, які зроблять армію ефективною в підготовці і бою. Бюджет безпеки та оборони, як і всі оборонні закупівлі, мають бути відкритими та зрозумілими для військових і людей, які їх утримують. Тоді солдати не будуть жити в багнюці на полігонах під час ротації. І тоді можна буде не тільки вести мову про вступ до НАТО, а мати армію-партнера НАТО на своїй території», – підсумовує віце-спікер.

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#13155 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини