Оксана Сироїд: «Лише у тоталітарних державах поліцейські прирівнюються до юристів та можуть ставати суддями»

Понад сім років в Україні точилась дискусія про те, аби освіта за спеціальністю «правоохоронна діяльність» перестала вважатися юридичною.

І таке рішення все ж прийняли, у 2015 році. Однак учора Кабмін ухвалив корупційну та антиконституційну постанову, яке дозволяє поліціянтам ставати суддями Верховного суду України.

«Виявляється, вимоги міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про повне перезавантаження судів означали заміну суддів на міліціонерів, і передусім – в оновленому Верховному Суді», – зазначає віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.

Оксана Сироїд особисто зверталась до міністра освіти Лілії Гриневич та міністра юстиції Павла Петренка щодо того, наскільки від якості юридичної освіти залежить професійність роботи майбутніх суддів, підкреслюючи, що лише у тоталітарних державах поліціянти вважаються юристами та можуть ставати суддями.

«На словах мала підтримку та розуміння. Але корупційні шкурняки перемогли. Вчергове», – говорить віце-спікер.

Відтак, Оксана Сироїд звернулася до прем’єр-міністра та міністра Кабміну з вимогою скасувати вчорашнє рішення як корупційне та таке, що суперечить Конституції.

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#12921 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини