Оксана Сироїд: «Країні потрібен аудит пенсійного фонду і єдиний реєстр фізичних осіб»

Як зазначає віце-спікер парламенту Оксана Сироїд, перед проведенням пенсійної реформи на вимогу МВФ, в Україні необхідно провести аудит Пенсійного фонду, який сьогодні є «чорною дірою» для грошей працюючого населення, а також створити власний єдиний реєстр фізичних осіб.

«Сьогодні існує безліч реєстрів, які належать приватним особам, і держава платить за них величезні суми. Внаслідок цього ми маємо безліч «мертвих душ». Якщо, припустимо, таких осіб 1 мільйон, і вони отримують понад тисячу гривень пенсії – це більше мільярда гривень на місяць і 12 млрд на рік. А якщо таких людей 2 мільйони? Ми цього не знаємо і не знатимемо, допоки не буде єдиного офіційного державного реєстру», – зазначає Оксана Сироїд.

Крім того, за словами віце-спікера, необхідно однозначно переглянути принцип адміністрування пенсій та пенсійних виплат.

«Хто може сьогодні сказати, скільки грошей іде на обслуговування Пенсійного фонду? Ніхто не знає цього. Це все «чорна діра» для грошей, які держава виділяє у так званий Пенсійний Фонд. Тільки коли проведемо аудит та створимо реєстр, матимемо реальну картину. І лише після цього ми зможемо приймати рішення, чи підвищувати пенсійний вік та побачимо, скільки грошей зможемо зекономити», – підсумовує Оксана Сироїд.

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини