Оксана Сироїд: «Катю Гандзюк замовила система, яка не змінилась з часів Революції Гідності»

«Нинішній режим прийшов до влади на плечах активістів через Євромайдан, через Революцію Гідності, через війну в тому числі. На що очікувало суспільство, чого чекала країна? Що влада відновить справедливість, що людям буде спокійно жити. Люди не хотіли жити в терорі, вони очікували, що влада дасть їм цю безпеку», – заявила віце-спікер
парламенту.

Оксана Сироїд наголошує – саме нова система терору влади несе відповідальність за смерть херсонської активістки Каті Гандзюк.

«Є десятки активістів, яких сьогодні переслідують, і фізично в тому числі. Але так само рейдерство землі, рейдерство через реєстри в міністерстві юстиції, замовні переслідування від СБУ, ГПУ – це все терор, це все нагнітання страху. Фактично нині влада замість того, щоб знищити терор попереднього режиму, стала на чолі нового терору».

Громадські активісти вимагають від Верховної Ради нарешті створити тимчасову слідчу комісію у справі Гандзюк. Група депутатів, куди входять і представники «Самопомочі», ініціювали створення цієї ТСК ще на початку жовтня, але депутати провладних фракцій відверто саботували кожен крок щодо створення комісії.

Громадська активістка Марина Хромик розповідає чому:

«Сама Катя не раз говорила, що до нападу на неї причетні люди в погонах. У Верховній Раді дві політичні сили – БПП і «Народний фронт» контролюють усі силові блоки. Ми звертаємось до них і просимо створити тимчасову слідчу комісію. І особливо ці дві фракції досі не делегували до ТСК своїх представників. Ми починаємо думати, що ці дві фракції покривають замовників і нападу на Катю, і інших, які сталися за рік. Ми зібрали їх в так званий список Ганзюк. Там 55 нападів».

Але навіть якщо цю тимчасову слідчу комісію і створять, сподіватись на її ефективність не варто. У протистоянні владі український парламент беззубий. Віце-спікер Сироїд каже:
«Якщо депутати залежні від тих самих олігархічних кланів, які поставили тих самих очільників органів правопорядку, то як вони можуть їх критикувати, їх контролювати?»

Хоча, наприклад для США, тимчасові слідчі комісії – потужний інструмент контролю і можуть притягнути до відповідальності навіть президента.

«Зараз найбільша фракція у парламенті (БПП) чудово розуміє, що будь-яка робота будь-якої тимчасової слідчої комісії дійде висновку, що це відповідальність Генерального прокурора і слідства. І це означає, що Генерального прокурора треба зняти. Але чи готовий Президент і найбільша фракція в парламенті до відставки Генпрокурора, якого вони самі призначили?» – підсумовує Оксана Сироїд.

І нагадує: «У нас четвертий Генпрокурор з часів Революції Гідності. Перший – дозволив втекти Януковичу і заробив на цій втечі. Другий – дозволив піти першому і заробив на тому, що перший пішов. Третій – покрив двох попередніх і заробив на тому, що їх покривав.

Прийшов четвертий і заробляє на покритті попередніх знову. А парламент нічого йому зробити не може».

object(WP_Term)#12918 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини