Обшуки у Львівській міськраді – це доказ вибірковості у роботі нереформованої Генпрокуратури, – Сергій Кіраль

Народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч», заступник голови Комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва Сергій Кіраль вважає звинувачення Генеральної прокуратури щодо заниження Львівською міськрадою вартості земельної ділянки для будівництва індустріального парку такими, що мають ознаки політичного замовлення.

«Про що говорить Генпрокурор Луценко у відповідь на абсолютно обґрунтовані застереження з боку міського голови Львова? Містам – не намагайтесь шукати шляхи, думати про залучення іноземних інвестицій, ми до вас все-одно прийдемо. Інвесторам – в Україні досі нестабільно, ви тут небажані, прийняті рішення та укладені угоди можуть бути поставлені нами під сумнів у будь-який час, залежно від політичної чи іншої доцільності», – зазначає Сергій Кіраль.

За його словами, у заяві Генерального прокурора прослідковуються щонайменше дві маніпуляції.

По-перше, вартість землі визначається ліцензованою організацією. Ні міська рада, ні міський голова не можуть її зменшити. Збільшити – так, але не зменшити.

По-друге, земельна ділянка для потреб розвитку індустріального парку в Рясне-2 продавалась на підставі вимог Земельного кодексу з довгострокової оренди, на основі звернення інвестора та оцінки експерта, а не базової оцінки у розмірі 423 грн. Вартість підтверджується іншим експертом перед затвердженням рішенням органу місцевого самоврядування.

Й останнє – земля для потреб промисловості, створення індустріальних парків в більшості країн-сусідів, з якими ми конкуруємо за капітал та інвестиції, часто надається взагалі безкоштовно, оскільки кошти повертаються з доходів від податків та зборів, створення робочих місць на підприємствах і в суміжних галузях.

Нардеп додає: «На жаль, це не єдиний випадок в Україні, який свідчить про те, що відсутність політичної волі в докорінному реформуванні державного апарату та силових структур призводить до їх використання в якості інструментів тиску та політичної розправи в руках правлячої олігархічно-клептократичної «еліти».

Сергій Кіраль
object(WP_Term)#12940 (16) { ["term_id"]=> int(94) ["name"]=> string(18) "Економіка" ["slug"]=> string(9) "economics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(94) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(202) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(94) ["category_count"]=> int(202) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(18) "Економіка" ["category_nicename"]=> string(9) "economics" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#12941 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12942 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Економіка