Обґрунтованість захмарних бонусів?

Обґрунтованість захмарних бонусів? Ні, не чули про таке…

Отримала відповіді на моє звернення до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо законності і обґрунтованості резонансного нарахування менеджменту «Нафтогазу України» бонусів у розмірі 46,3 млн. дол. США.

На жаль, сам Володимир Борисович відповіді на непросте питання не надав, а доручив цей неприємний обов’язок Мінекономрозвитку та Міненерговугілля. Які, у свою чергу, схоже, не надто переймаються обґрунтованістю витрат державної компанії у розмірі 1,3 млрд. грн. (за поточним курсом).

Міненерговугілля, принаймні, чесно відповіло, що вони взагалі «не в курсі», бо державними акціями НАКу управляє Кабмін.

Мінекономрозвитку ж (яке, нагадаю, згідно Статуту готує проекти рішень Кабміну як Акціонера «Нафтогазу») вказало лише, що Держава не має права обмежувати розмір оплати праці, в тому числі бонусів на державних підприємствах.

В цьому контексті, я так розумію, що ми ще маємо бути вдячні Андрію Володимировичу і Юрію Юрійовичу за те, що премія склала лише 1,3 млрд. грн., а не 103 млрд, наприклад. Бачу, що 103 Мінекономрозвитку теж би проковтнуло з великими здивованими очима.

Жарти жартами, а ситуацію треба доводити до якогось логічного завершення. І хай питання законності цих мегавиплат може бути вирішене в межах кримінального провадження, яке порушила Генпрокуратура, але ж питання обґрунтованості – чисто економічне. Хоча, може, у нас таке Мінеконорозвитку, що не може проаналізувати теорію і практику нарахування бонусів в державних компаніях у світі? Сподіваюсь, я помиляюсь, і ця відповідь Степана Кубіва – лише прикра випадковість.

Тому надсилаю повторне звернення Гройсману з повторним проханням надати оцінку обґрунтованості рішення Наглядової Ради НАК «Нафтогаз України» щодо нарахування премій менеджменту НАКа у зв’язку з перемогою Компанії в Арбітражі.

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#12936 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12937 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті