«Нинішня хвиля рейдерства неможлива без підтримки високопосадовців», – Сидорович

В Україні нині активно проводяться рейдерські захоплення підприємств за участю представників правоохоронних органів під прикриттям політиків.

Народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович акцентує: «Найстрашніше у сьогоднішній хвилі рейдерства полягає у тому, що якщо раніше цим займалися бандити, то станом на сьогодні до цього однозначно причетні високопосадові особи. Такого покривання злочинців, яке ми бачимо зараз, не спостерігали ніколи. Розслідування справ блокується, докази знищуються, майно розвозиться.  Поліція та прокуратура практично бездіють». 

Схема злочину, за словами політика, практично завжди діє однаково – шляхом внесення до Державного реєстру власників підприємства або майна неправдивих відомостей. Народний депутат пояснює: «Майно записують або на небіжчиків, або на підставних осіб. Бували навіть випадки, коли підприємства записували на неіснуючу людину, яка після цього повторно продавала ці підприємства». 

Про черговий подібний випадок розповідають у громадській організації «Бізнес варта». Так, каже її керівник Ольга Матвіїва, внаслідок внесення змін до Державного реєстру на один день директором підприємства, яке вартує мільйони доларів, став мийник машин. У результаті, за один день на підставі намальованих протоколів він через реєстратора забрав цілий завод, у той самий день передав його в оренду компанії та продав нерезидентській компанії, що знаходиться в офшорах. Прикметно, що після того, як одноденний «власник» підприємства дав свідчення правоохоронній системі, було встановлено факт його смерті. 

Відтак, зауважує Руслан Сидорович, аби зупинити хвилю бандитизму, «Самопоміч» вимагає:
1. Від правоохоронної системи – притягнути винних до відповідальності в рамках вже порушених кримінальних проваджень.

2. Від Міністерства юстиції – припинити рейдерство в органах державної реєстрації, притягнути до відповідальності винних у рейдерстві осіб-працівників юстиції.

3. Від поліції та прокуратури – притягнути щонайменше до дисциплінарної відповідальності та як мінімум звільнити усіх працівників правоохоронної системи, які бездіяли. Тих же, хто брав активну участь у сприянні захопленню підприємств, притягнути до кримінальної відповідальності. 

Без цього ситуація, що склалася, працює на нищення української держави. «Процвітаюча економіка, – підсумовує Руслан Сидорович, – без процвітаючого бізнесу є неможливою, тому що саме бізнес забезпечує державу податками, з яких вона потім виконує свої соціальні зобов’язання».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини