Новий НКРЕКП – стабільні надприбутки для ДТЕК Ахметова за наш з вами рахунок

Новий НКРЕКП – Старий Роттердам+ = стабільні надприбутки для ДТЕК Ахметова за наш з вами рахунок

В Парламенті проходять Комітетські слухання про результати перших 100 днів роботи енергетичного регулятора – Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Загальна думка парламентарів – Комісія поки дуже далека від втілення сподівань, які ми два роки тому покладали на неї, з боями ухвалюючи Закон про Регулятора.

Основна претензія практично всіх спікерів – дискримінаційний підхід до тарифоутворення на ринку генерації електроенергії.

Це просто злочин, коли за рахунок атомної генерації, яка дає Україні більше половини всієї електроенергії, НКРЕКП надає преференції тепловій генерації, 80% якої монопольно належить компанії «ДТЕК» Рината Ахметова!

Особисто для мене позиція НКРЕКП щодо несправедливого підходу до формування тарифу державної атомної генерації є абсолютно неприйнятною. Значно занижені тарифи ДП «Енергоатом» – це мізерні зарплати кваліфікованого персоналу атомних електростанцій, це недофінансовані закупівлі ядерного палива, це непроведені ремонти обладнання АЕС четвертого класу безпеки і багато чого іншого, що ОБОВ’ЯЗКОВО має бути забезпечено через належене фінансування. І за цей дискримінаційний підхід відповідає кожен з членів НКРЕКП, яка місяцями не може (а швидше, не хоче) ухвалити необхідні рішення.

Натомість ТЕС Ахметова отримують щорічну несправедливу додаткову премію від схеми «Роттердам+» у розмірі принаймні 12 мільярдів гривень. Адже чинний склад Регулятора твердо стоїть на позиціях попереднього складу імені Дмитра Вовка – українське вугілля, яке спалює Ахметов у своїх ТЕС має бути оплачене споживачами за ціною імпортного з порту Роттердам, яке в Україну жодного разу доставлено не було.

Ще більш насторожує, що у свої аргументації доцільності схеми «Роттердам +» новий нібито незалежний Регулятор посилається на дослідження європейської вугільної асоціації, єдиним українським членом якої є та ж «ДТЕК».

На цьому фоні дивно і підозріло виглядають слова в інтерв’ю голови НКРЕКП: «Я сподіваюся, що низькі тарифи “Енергоатома” стимулюватимуть всі інші генеруючі підприємства до зниження тарифів, а не навпаки. Звісно, якщо ми не регулюватимемо ціни, “Енергоатом” свій тариф підвищить. Бо їм завжди мало…». Це підхід, далекий від економічно обгрунтованого підходу керівника незалежного Регулятора.

Врешті, я запропонувала складу НКРЕКП ознайомитись зі змістом нашого законопроекту 8626 про скасування Роттердаму +. Якщо Регулятору не вистачає аргументів для перегляду раніше прийнятих злочинних рішень, профільний Комітет Парламенту завжди прийде на допомогу.

Дякую колегам за активну і одностайну підтримку позиції щодо неприйнятності Роттердаму + і необхідності встановлення справедливих тарифів для «Енергоатому».

Переконана, члени НКРЕКП однозначно зрозуміли, що їхня підозріла пасивність щодо цієї злочинної схеми – неприйнятна для суспільства. Все ще сподіваюся, на швидку і однозначну реакцію Регулятора на сьогоднішні Слухання.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини