«Нотаріат – останній бастіон захисту права власності», – Руслан Сидорович

Нотаріальна спільнота провела акцію протесту під стінами Кабміну. Вимог низка: це і скасувати наказ Мінюсту, за яким нотаріус мусить підтверджувати свою професійну компетентність через переекзаменацію; і відновлення доступу до державних реєстрів; і встановлення чітких критеріїв перевірок. 

Депутат «Самопомочі» Руслан Сидорович зауважив, що 25 лютого 2019 року вже увійшло в історію. Сьогодні вперше за всю незалежність України нотаріуси провели всеукраїнський страйк під стінами Кабінету Міністрів України.

«Що змусило нотаріальну спільноту, яка зазвичай сидить в своїх нотаріальних конторах, вийти під стіни уряду? Впродовж останніх місяців ми спостерігаємо системні спроби знищити нотаріат як інституцію. Ці спроби полягали в законодавчих пропозиціях, а саме законопроекти 9140, 9311, а також спроба внести з голосу 20 грудня 2018 три сторінки тексту до законопроекту 8121».

Йдеться про те, що в цих законопроектах пропонується в різних формах запровадити паралельно до нотаріату квазінотаріальну інституцію. Чим це загрожує? Сидорович каже, що допуск до професії тих, хто матиме можливість здійснювати державну реєстрацію права власності на низькому професійному рівні, є передусім загрозою гарантії права власності усіх українських громадян.

«Та хвиля рейдерства, яка прокотилася Україною останніми роками, свідчить про те, що держава системно нищить інститут власності і знищує ті механізми, які цю власність мали би захищати. Після того, коли ці законопроекти були провалені у сесійній залі, уряд фактично здійснив акт помсти щодо нотаріальної спільноти, ухваливши постанову 860, якою запровадив абсолютно непередбачену законом програму тестування, що є повністю корумпованою».

На ділі сьогоднішня вимога нотаріальної спільноти до Кабміну полягає в двох найосновніших меседжах:
– Необхідність скасування незаконної корупціогенної постанови №860;
– Припинити спроби знищити нотаріат як інституцію.

«Сьогодні нотаріуси вийшли під стіни уряду не стільки за захистом самих нотаріусів, скільки за захистом права власності. Це перша професійна спільнота в Україні і єдина на сьогоднішній день, яка справді захищає права власності усіх громадян. За дві тисячі років існування людство не спромоглося створити замінника нотаріату. Лише нотаріат здатен професійно, чесно, віддано захищати право власності усіх без винятку громадян».

Жодної реакції від уряду не було і, на думку Руслана Сидоровича, не буде. Тому вже депутати – і «Самопомочі» в тому числі – будуть цієї реакції вимагати протягом поточного пленарного тижня.

«Тому що ті системні відключення нотаріусів, а також державних реєстраторів від реєстрів, насамперед несуть шкоду інтересам громадян. Бо громадяни фактично позбавляються можливості реєструвати право власності на належні їм речі».

Крім того, за словами Сидоровича, з представниками нотаріальної палати спілкувалася заступник міністра юстиції, яка лише звинуватила  їх в проведенні мирного протесту, акції, право на проведення якої гарантовано Конституцією України, міжнародними зобов’язаннями України і, фактично, грюкнувши дверима, пішла.

Як наголошує представник «Самопомочі», такий метод спілкування з професійною спільнотою є абсолютно неприпустимим.

«Ми будемо готувати і додатково офіційне депутатське звернення на ім’я Прем’єр-міністра. Прем’єр і Президент зобов’язані особисто втрутитись у вирішення цього питання, тому що загроза праву власності, це загроза національній безпеці. Ми не можемо говорити про будь-які інвестиції в українську економіку, про будь-який розвиток України як держави, в якій право власності громадянина буде не захищене і знищене».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини