НКРЕКП та Міненерговугілля граються в наперстки з Енергоатомом

Спочатку НКРЕКП розпочинає гру “Знищити Енергоатом”.Тариф Регулятор ще не затвердив, але вже озвучений розмір – 57 коп за кВт.г, менший порівняно з розрахунками Енергоатома на 37%. Тобто Енергоатом не доотримає третину коштів, які могли б піти на ремонти. А це – значний удар по галузі, що може призвести до нищівних наслідків.

Далі робить хід Міненерговугілля. Міністерство хоче змусити Енергоатом виробити у наступному році додаткові 700 млн кВт.г., на які, звісно ж, додаткових видатків ніхто не дасть. Тобто Підприємству можуть ще більше урізати тариф з подачі Міністерства.

До чого призведе такий підхід Міністерства?

Здається, що хтось забув, що атомна галузь – не іграшка. Така політика призведе до зриву термінів планових ремонтів АЕС й створить додаткові ризики для складного обладнання станцій. Росте ймовірність простою енергоблоків, а значить розбалансування енергосистеми та економічних втрат Енергоатома.

В руках непрофесіоналів, все може розсипатися як картковий будиночок.

Підтримуючи Енергоатом, я закликаю НКРЕКП та Міненерговугілля виважено підійти до питання затвердження тарифу Енергоатома і не погіршувати і без того непросте фінансове становище Державного підприємства.

П.С. Всерйоз непокоїть рівень професіоналізму Міненерговугілля у зв’язку з ситуацією, що виникла. Ухвалення прогнозного балансу електроенергії потребує максимально зваженого підходу і погодження усіма типами генерації. Можливо, Міністру доцільно зробити висновки щодо професійного рівня осіб, які опікувались підготовкою документа, що вчора потрапив до НКРЕКП?

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12924 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті