
Спочатку НКРЕКП розпочинає гру “Знищити Енергоатом”.Тариф Регулятор ще не затвердив, але вже озвучений розмір – 57 коп за кВт.г, менший порівняно з розрахунками Енергоатома на 37%. Тобто Енергоатом не доотримає третину коштів, які могли б піти на ремонти. А це – значний удар по галузі, що може призвести до нищівних наслідків.
Далі робить хід Міненерговугілля. Міністерство хоче змусити Енергоатом виробити у наступному році додаткові 700 млн кВт.г., на які, звісно ж, додаткових видатків ніхто не дасть. Тобто Підприємству можуть ще більше урізати тариф з подачі Міністерства.
До чого призведе такий підхід Міністерства?
Здається, що хтось забув, що атомна галузь – не іграшка. Така політика призведе до зриву термінів планових ремонтів АЕС й створить додаткові ризики для складного обладнання станцій. Росте ймовірність простою енергоблоків, а значить розбалансування енергосистеми та економічних втрат Енергоатома.
В руках непрофесіоналів, все може розсипатися як картковий будиночок.
Підтримуючи Енергоатом, я закликаю НКРЕКП та Міненерговугілля виважено підійти до питання затвердження тарифу Енергоатома і не погіршувати і без того непросте фінансове становище Державного підприємства.
П.С. Всерйоз непокоїть рівень професіоналізму Міненерговугілля у зв’язку з ситуацією, що виникла. Ухвалення прогнозного балансу електроенергії потребує максимально зваженого підходу і погодження усіма типами генерації. Можливо, Міністру доцільно зробити висновки щодо професійного рівня осіб, які опікувались підготовкою документа, що вчора потрапив до НКРЕКП?